Sezon zakupowy trwa w najlepsze, a do świąt coraz mniej czasu. Jeśli jeszcze nie wymyśliliście prezentu dla kogoś bliskiego, kto uwielbia podróże, mam dla was kilkadziesiąt propozycji na prezenty na ostatnią chwilę. Oto kolejne pomysły na prezenty dla podróżników!

W poprzedniej odsłonie prezentowego zestawienia znalazły się rzeczy do 100 zł (najlepsze pomysły na prezent dla podróżnika do 100 zł). Teraz nie będzie żadnych ograniczeń cenowych, ale zacznę od czegoś, co zawsze przyjemnie jest dostać, a co nadal jest dość tanie. Czyli od książek.

Poprzedni

1. Książki dla podróżników – pomysły na prezent

Książki podróżnicze to chyba zawsze trafiony prezent dla osób lubiących podróże. Bo nawet jak się nie jest akurat w trasie, to można przecież poczytać o kolejnych niezwykłych kierunkach. Część z sugerowanych przeze mnie książek to poradniki, inne to bardziej reportaże czy nawet bardziej dogłębne badania. Wszystkie warte przeczytania!

 1. Katarzyna Wężyk – Kanada. Ulubiony kraj świata.
  Kanada wydaje się być krajem idealnym, pełnym grzecznych ludzi i niesamowitej natury. Ale nie wszystko jest tam tak oczywiste, jakby się mogło wydawać. Książka jest reportażem podróżniczym i obyczajowym, a autorka zgłębia każdy zakamarek kanadyjskiej duszy, z jej ciemnymi i jasnymi stronami.
 2. Patrick Smith – Pilot ci tego nie powie
  Książka dla wszystkich lubiących podróże lotnicze. Ci dopiero rozpoczynający przygodę z lataniem otrzymają sporą dawkę informacji, które pozwolą rozwiać ich obawy i odpowiedzą na nurtujące ich pytania w sposób lekki i przyjemny. Ci będący samolotowymi wyjadaczami zyskają wgląd w lotniczy świat od strony mało znanej – od strony pilota.
 3. Marzena Filipczak – Jadę sobie. Azja. Przewodnik dla podróżujących kobiet
  Samodzielna podroż przez Azję to fantastyczna sprawa. Ale są pewne kwestie, które budzą lęk, czy wątpliwości. Wszystkie te emocje i myśli przeżyła na własnej skórze autorka, dlatego jej opowieść o podróży przez Azję stanowi świetną inspirację do odbycia własnej. To również wnikliwe spojrzenie na samotne podróżowanie. Część pierwsza to relacja z podróży, część druga to kompendium wiedzy o podróżowaniu solo.
 4. Tomek Michniewicz – Swoją drogą
  Podróż to nie tylko przebywanie w innym miejscu niż zwykle. To także możliwość konfrontacji z samym sobą, ze stereotypami, a nawet z własną wizją świata. Tutaj znajdziecie trzy opowieści, całkowicie od siebie różne, które dają do myślenia ale nie oferują oczywistych odpowiedzi. Fantastycznie napisane.
 5. J. Troost Maarten – Życie seksualne kanibali
  Co kryje się pod rajskimi widokami egzotycznych wysp? Niektóre kryją mroczne historie i to właśnie o nich można przeczytać w tej książce. Zebrane informacje są przedstawiane bez uprzedzeń, a o nieoczywistej kulturze niektórych plemion autor pisze w sposób bardzo lekki i nieoceniający.
 6. Kacper Godycki Ćwirko – Sprzedaj lodówkę i jedź dookoła świata
  Rzuć wszystko i jedź w podróż życia! Właśnie taka myśl przyświecała autorowi, kiedy rzucił pracę w korporacji i rozpoczął swoją podróż dookoła świata. Bardzo inspirująca książka z ciekawym przesłaniem dla każdego, kto się waha, czy warto ruszać się z miejsca.
 7. Berenika Lenard i Piotr Mikołajczak – Zostanie tylko wiatr. Fiordy zachodniej Islandii
  Dzikie, opuszczone miejsca w zachodniej Islandii – właśnie ten rejon świata opisują autorzy. Niegdyś mieszkali tam ludzie, teraz pozostał tam tylko wiatr. Kto uwielbia takie klimaty, będzie zachwycony. Zebrane opowieści o Hornstrandir to prawdziwa podróż na koniec świata. Jakże piękny koniec świata!

Na kolejnej stronie znajdziecie praktyczne prezenty dla podróżników, a na kolejnej najbardziej szalone i przyjemne dla oka.

Poprzedni

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here