Jeśli dużo podróżujesz, to doskonale wiesz, że są kierunki gdzie da się przeżyć za niewielkie pieniądze, a są też takie, gdzie weekend sprawi, że pójdziesz z torbami. Warto zatem wiedzieć, jakie kierunki wybierać, aby nie zbankrutować po kilku podróżach. Przeanalizowano ten temat i powstał ranking. Pisaliśmy ostatnio już o najtańszych miastach Europy w czasie pandemii, teraz przyszedł czas na najdroższe! A wszystko po to, by turystom żyło się lepiej. Tym razem barometr kosztów miejskich pojawia się w środku globalnej pandemii. Tak więc tegoroczne wyniki różnią się nieco od pozostałych. 

Ranking City Costs Barometer 2020 pokaże Ci których kierunków lepiej nie wybierać zwłaszcza na krótkie wypady. Łącznie przeanalizowano w tym roku 50 europejskich miast, jednak wiele z nich wykluczonych jest z rządowej listy bezpiecznych kierunków.

Serwis Post Office Travel Money co roku przygotowuje zestawienie kosztów życia w najpopularniejszych europejskich miastach z perspektywy turysty. W rankingu przeanalizowano zwykłe, codzienne wydatki łącznie z dwoma noclegami dla dwóch osób. Travel Money wykazał również, gdzie ceny posiłków, napojów i innych podstawowych artykułów turystycznych są najdroższe.  Możesz też sprawdzić dokładnie jakie wydatki brane były pod uwagę w prezentowanym rankingu.

Oto 10 najdroższych miast Europy dostępnych do zwiedzania w czasie pandemii:

Poprzedni

10. Cardiff – ok 1337 zł za pobyt dla dwóch osób z dwoma noclegami


Fot. Pixabay
Poprzedni

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here