Kochasz podróże, a Twoja lista wymarzonych kierunków do odwiedzenia wciąż się powiększa? W czasach pandemii jest to jednak utrudnione. Warto zatem wiedzieć, jakie kierunki wybierać, aby nie zbankrutować po kilku podróżach. Przeanalizowano ten temat i powstał ranking najtańszych miast na krótkie wypady w Europie! A wszystko po to, by turystom żyło się lepiej. Tym razem barometr kosztów miejskich pojawia się w środku globalnej pandemii. Tak więc tegoroczne wyniki różnią się nieco od pozostałych. Na podróżach po Europie można zaoszczędzić, ale na każdym kroku trzeba stosować się do rządowych wymogów.

Ranking City Costs Barometer 2020 pomoże Ci w wyborze odpowiedniego kierunku podróży, tak żeby pobyt tam nie wyssał z Twojego portfela reszty pieniędzy. W tegorocznej analizie wzięto pod uwagę 50 europejskich miast. Jeśli więc planujesz city break gdzieś w Europie i szukasz najlepszej i najtańszej możliwości, to jesteś w domu!

Serwis Post Office Travel Money co roku przygotowuje zestawienie kosztów życia w najpopularniejszych europejskich miastach z perspektywy turysty. W rankingu przeanalizowano zwykłe, codzienne wydatki łącznie z dwoma noclegami dla dwóch osób. Travel Money wykazał, że ceny posiłków, napojów i innych podstawowych artykułów turystycznych będą najtańsze w miastach Europy Wschodniej. Gotowy? Sprawdzaj! Jesteśmy przekonani jednak, że jeśli jesteś prawdziwym łowcą okazji, to uda Ci się spędzić te 3 dni jeszcze taniej, bo te ceny wydają się zdecydowane wygórowane. Co sądzisz o tym rankingu? Jakie są Twoje doświadczenia? Możesz też sprawdzić dokładnie jakie wydatki brane były pod uwagę w prezentowanym rankingu.

Barometr kosztów miejskich 2020 pokazuje, że turyści mogą dokonać spektakularnych oszczędności, podróżując odpowiedzialnie. Z raportu wynika, że ​podróżni mogą zaoszczędzić nawet 26 proc. wydatków w porównaniu z poziomami sprzed lockdownu.

Oto najtańsze 10 miast Europy:

Poprzedni

10. Belfast – ok 1234 zł za pobyt dla dwóch osób z dwoma noclegami


Fot. dean-machala-kJk33nmiNNQ-unsplash
Poprzedni

3 KOMENTARZE

  1. Katowice-zwiedzić Nikiszowiec,może jakaś impreza w Spodku i w KCK.
    Muzeum Śląskie,DolinaTrzech Stawów, Szyb Wilson,Katedra Chrystusa Króla, ul Mariacka.
    Katowicka Strefa Kultury.Coś by się znalazło.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here