Kiedy lecieć na Malediwy?

26 atoli o bielutkich plażach pośrodku błękitnego oceanu. Tak, Malediwy to raj na Ziemi. Niestety raj ten może wkrótce ulec zniszczeniu, dlatego warto się pospieszyć z odwiedzeniem go. Sprawdź kiedy lecieć na Malediwy.

Malediwy są najniżej położonym krajem na świecie. Znajdują się średnio 1,5 metra nad poziomem morza, co czyni je bardzo narażonym na skutki ocieplenia klimatu. Już teraz poziom wód podwyższył się na tyle, że zagraża pomniejszym wysepkom. Jeśli chcesz rozkoszować się pięknem Malediwów, nie zwlekaj. Ale zanim tam polecisz, musisz wiedzieć kilka rzeczy o tamtejszym klimacie. 

Malediwy pogoda. Kiedy lecieć na Malediwy?

Malediwy znajdują się w strefie tropikalno-monsunowej. To oznacza, że można się tam spodziewać dwóch pór: suchej i deszczowej.

Pora sucha trwa od grudnia do kwietnia. Jest to również szczyt sezonu turystycznego.

Pora deszczowa trwa od maja do listopada. Zaczynają wtedy wiać wiatry i zwiększa się częstotliwość opadów. Jednak temperatura nadal jest wysoka. Najmniej godzin ze słońcem jest w sierpniu i wrześniu, wtedy również zdarzają się deszcze trwające parę dni. 

Te z wysp na Malediwach, które znajdują się najbliżej równika, odnotowują również największą sumę opadów, jednak opady są równomiernie rozłożone na wszystkie miesiące. Północne wyspy natomiast charakteryzują się większą liczbą burz. 

Temperatury w ciągu roku ulegają niewielkim wahaniom (2-5 stopni Celsjusza) i oscylują w okolicach 26-30 stopni. Temperatura wody jest praktycznie stała i wynosi 28 stopni Celsjusza.

Kiedy lecieć na Malediwy? W sumie odpowiedź powinna brzmieć Warto lecieć o każdej porze roku!

Jeśli jeszcze się wahasz, czy polecieć akurat na Malediwy, mamy dla Ciebie kilka zdjęć na zachętę.

Redakcja
Redakcja
Tworzymy dla Was wartościowe treści już od 2006 roku. Inspirujemy do wyruszenia w podróż, otwarcia na nowych ludzi i kultury, smakowania nowych potraw i ekscytowania się pięknymi widokami. Leć i odkryj świat!

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

423,089FaniLubię
26,776ObserwującyObserwuj
5,564ObserwującyObserwuj

Najnowsze