Kiedy lecieć na Karaiby

Najprostszą odpowiedzią na pytanie kiedy lecieć na Karaiby byłoby: zawsze. To jeden z tych regionów na świecie, gdzie przez cały rok jest ciepło. Każda z Wysp Karaibskich ma swój odmienny klimat, jednak na żadnej z nich średnia dzienna temperatura nie spada poniżej 22 stopni Celsjusza.

W zależności od wyspy, na której zapragniesz wypoczywać, możesz liczyć na różne atrakcje. Kuba, Puerto Rico, Aruba, Wyspy Dziewicze, Barbados, Trynidad i Tobago – każda z nich posiada odrębną kulturę, jednak łączy je jedno: słońce przez cały rok. Na Karaibach nie ma pór roku, natomiast z racji tropikalnego lub subtropikalnego klimatu występują pora sucha i deszczowa.

Kiedy lecieć na Karaiby?

Pora sucha trwa na Karaibach od grudnia do kwietnia. Wyróżnia ją od pory deszczowej mniejsza wilgotność powietrza oraz brak ryzyka wystąpienia huraganów.

Sezon na huragany występuje od czerwca do listopada, jednak najczęściej pojawiają się one w sierpniu i wrześniu, zwłaszcza na północnych wyspach (Bahamy, Kuba, San Salvador, Puerto Rico, Haiti, Dominikana). Opady deszczu zależą również od wysokości nad poziomem morza danej wyspy. 

Natomiast temperatura powietrza nie waha się zbytnio w zależności od pory roku. Na południowych wyspach różnica między porą suchą a deszczową to zaledwie 2-5 stopni Celsjusza. Większe wahania temperatur odnotowują wyspy północne: 10-20 stopni Celsjusza różnicy między porą suchą a deszczową. 

Temperatura wody wynosi przez cały rok między 31 a 22 stopni Celsjusza.

Redakcja
Redakcja
Tworzymy dla Was wartościowe treści już od 2006 roku. Inspirujemy do wyruszenia w podróż, otwarcia na nowych ludzi i kultury, smakowania nowych potraw i ekscytowania się pięknymi widokami. Leć i odkryj świat!

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

423,089FaniLubię
26,776ObserwującyObserwuj
5,564ObserwującyObserwuj

Najnowsze