Białe noce to jedno z najbardziej niezwykłych wydarzeń, jakie można obejrzeć na naszej planecie. Po prostu choć raz w życiu trzeba zobaczyć to niesamowite zjawisko! Nigdy niekończący się dzień to okazja do przeżycia czegoś cudownego. Gdzie najlepiej zobaczyć białe noce?

Zjawisko można oglądać od kwietnia do połowy sierpnia na dalekiej północy i od połowy czerwca do początku lipca w okolicach koła podbiegunowego. W zależności od kraju można inaczej doświadczyć niekończącego się dnia. Sprawdź, które miejsce będzie najlepsze dla Ciebie.

6Białe noce w Rosji

Fot. Shutterstock

Gdzie najlepiej zobaczyć białe noce? W Rosji! Legendarne Białe Noce w Petersburgu zaczynają się już w ten weekend (26 maja) i trwają do połowy lipca. I choć miasto znajduje się poniżej koła podbiegunowego, to i tak w tym czasie noce praktycznie przestają istnieć. Świętowanie długich zimowych miesięcy ma w Rosji wielowiekową tradycję.

Festiwale i zabawy po raz pierwszy odnotowane zostały w XVI wieku, a współcześnie Białe Noce są obchodzone bardzo hucznie, przyciągając każdego roku mnóstwo turystów. Jeśli jednak poszukujesz bardziej ekstremalnych wrażeń, wybierz się na daleką północ Rosji, np. na Wyspy Nowosyberyjskie, gdzie w 100% znika noc.

Poleć do Petersburga 

Poprzedni

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here