Magazyn Forbes za organizacją European Best Destinations (EBD) przedstawił listę miejsc w Europie, które są obecnie najbezpieczniejsze do odwiedzenia. Na liście pojawiły się aż 2 polskie miasta. Wiele krajów europejskich otwiera swoje granice. Powoli rusza ruch lotniczy, a hotele i restauracje również zaczynają wznawiać działalność. Po tygodniach izolacji chcesz podróżować po Europie, ale nie wiesz, gdzie najlepiej i jakie środki bezpieczeństwa są podejmowane w poszczególnych krajach i regionach? Ten ranking Ci na pewno pomoże.

Wcześniej Forbes przedstawił listę plaż w Europie, które są najbezpieczniejsze po pandemii i najbardziej oddalone od zgiełku ludzi.

Tymczasem zobacz listę miejsc, gdzie Covid-19 zrobił najmniejsze spustoszenie. Wdrożono tam również bardzo szczegółowe protokoły dotyczące higieny w miejscach zakwaterowania, restauracjach, sklepach, a także jest dobra dostępność masek i przestrzegany dystans społeczny. Zaczynamy:

Poprzedni

1. Tbilisi, Gruzja

Tbilisi – stolica Gruzji, jednego z najmniej dotkniętych koronawirusem krajów. Gruzja zareagowała bardzo szybko i przedsięwzięła środki, które utrzymały epidemię na wyjątkowo niskim poziomie. Kraj ponownie otwiera swoje granice 1 lipca i wdraża specjalne środki zabezpieczające ochronę podróżnych i obywateli podczas relaksujących wakacji.

W tym mieście efekt wow jest gwarantowany. Dostępna jest tu duża oferta apartamentów turystycznych, bardzo poszukiwanych teraz przez podróżników, a także małe, butikowe hotele i pensjonaty.

Przeczytaj: Atrakcje Gruzji – co warto zobaczyć i który rejon wybrać?


Fot. Shutterstock
Poprzedni

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here