Zastanawiasz się czy ruszyć na wakacje w tym roku? Wiesz, że turystyka to gałąź gospodarki, której najbardziej się „oberwało” przy pandemii. Jeśli nie my, to kto ją uratuje? Oczywiście to potrwa, ale czy Tobie nie należy się też oddech, wypoczynek (taki prawdziwy) od tego koronawirusa? Chcesz wydostać się z tego zamknięcia? Francuski magazyn Le Point zastanawia się czy ludzie nadal będą mieli ochotę na wolność po tym paraliżu strachu przed wirusem. Czy mimo, że fizycznie wychodzimy z tego wielkiego więzienia, to nasze umysły nie pozostaną w areszcie domowym przez długi czas? Jak jest z Tobą?

Forbes za organizacją European Best Destinations (EBD) przedstawił listę plaż w Europie, które są obecnie najbezpieczniejsze i najbardziej oddalone od zgiełku ludzi. Tworząc ranking brano pod uwagę szereg kryteriów m.in. niski odsetek zakażeń, wielkość plaż, jak również dużą ofertę prywatnych wilii w pobliżu, czy też hoteli przygotowanych na nowe zasady (w tym stałą dezynfekcję itd). Znasz te miejsca? Może to dobry czas, żeby je poznać.

Poprzedni

1. PREVEZA, GRECJA

Plaża Monolithi jest główną plażą Prewezy. Ma 22 km długości i do 80 m szerokości. Jest najdłuższa w Europie. Hotele i sklepy otwierają się ponownie od 1 lipca. Nie będzie wymagana kwarantanna.

Fot. Alex Blajan/ Unsplash
Poprzedni

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here