Na zlecenie jednej z marek bieliźnianych – Pour Moi przygotowano mapę miejsc, w których nudyści będą czuli się świetnie i takich, w których zdecydowanie nie. Nowa mapa pokazuje 39 krajów, w których można opalać się topless i nago oraz 38 krajów, w których jest to zbyt ryzykowne. Najwięcej miejsc sprzyjających nudystom znajduje się w Europie.

Jak informuje CNN, w badaniu przeanalizowano prawo w poszczególnych krajach porównując je z forami podróżniczymi, blogami i postami w mediach społecznościowych. Na mapie na zielono zaznaczono miejsca przyjazne nudystom. Przed podróżą do jednego z 29 krajów zaznaczonych na mapie kolorem bursztynowym lepiej za bardzo nie obnosić się ze swoją nagością. W tych krajach przepisy mogą być niejednoznaczne lub jest bardzo niewiele miejsc, w których można spokojnie świecić nagością. Kraje zaznaczone na czerwono to kraje, w których jakakolwiek publiczna nagość jest całkowicie niedopuszczalna lub nielegalna. Na szaro oznaczono te miejsca, w których nie było wystarczających informacji, aby dokonać kategoryzacji. Zobacz jak to wygląda na poszczególnych kontynentach.

Poprzedni

1. AFRYKA

Egipt – bursztynowy: lepiej nie ryzykować, chociaż na forach można przeczytać, że opalanie topless na plaży lub przy basenie jest ok, to jednak przez muzułmańską kulturę może to być odbierane za nietakt.

Kamerun – bursztynowy: istnieją przepisy zakazujące nagości w miejscach publicznych, jednak przepisy dotyczące opalania się nago są niejednoznaczne.

Etiopia – bursztynowy: publiczna nagość jest kulturową normą dla niektórych plemion, jednak stosunek do opalania się turystów jest mieszany.

Kenia – czerwony: opalanie topless jest nielegalne

Madagaskar – czerwony: nagość w miejscach publicznych, w tym opalanie topless jest nielegalne.

Mauritius – zielony: Na tej egzotycznej wyspie pełna nagość jest zabroniona, ale opalanie się na plaży topless jest ogólnie akceptowane.

Maroko – czerwony: opalanie topless lub nago jest zabronione.

Mozambik – czerwony: opalanie topless lub nago jest zabronione.

Namibia – bursztynowy: generalnie nie jest uważany za społecznie akceptowalny w żadnej formie, ale istnieją prywatne ośrodki dla nudystów.

Seszele – bursztynowy: nagość jest nielegalna, ale na niektórych nieoficjalnych i prywatnych plażach hotelowych dozwolone jest częściowe lub całkiem nagie opalanie.

Tanzania – czerwony: odradza się opalanie topless lub nago.

Tunezja – bursztynowy: w porządku w prywatnych hotelach i kurortach, ale generalnie nie do przyjęcia na publicznych plażach lub w parkach.

Republika Południowej Afryki – bursztynowy: Publiczna nagość jest nielegalna, jednak w Kapsztadzie znajduje się oficjalna plaża nudystów o nazwie Sandy Bay.

Inne kraje afrykańskie: Brak wystarczających informacji klasyfikacyjnych


Fot. Pixabay
Poprzedni

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here