Dlaczego warto latać z Pragi? Jak dojechać do lotniska w Pradze?

Jak tanie loty to tylko z polskich lotnisk? Niekoniecznie! A nawet może być taniej lecieć z lotniska któregoś z naszych sąsiadów! Jednym z tajników szukania tanich lotów jest bycie elastycznym. Niekiedy dolot do innego lotniska i lot stamtąd może być tańszy niż podróżowanie bezpośrednio z Polski. O korzyściach latania z Berlina mogłeś już przeczytać, teraz skupimy się na plusach latania z Pragi. Dlaczego warto latać z Pragi? Jak dojechać do lotniska w Pradze? Podpowiadamy!

Latanie z Pragi? Może być taniej!

Dlaczego warto rozważyć szukanie lotów z lotniska w Pradze? Podróże z tego miasta mogą być po prostu tańsze! Ze względu na wielkość portu lotniczego, dostępna jest rozbudowana siatka połączeń, pracuje tam również wielu przewoźników. Duża konkurencja pozwala na uatrakcyjnienie cen, bo linie lotnicze starają się skusić jak największą liczbę pasażerów. Ze stolicy Czech łatwo polecieć np. na Majorkę, Zakynthos czy na Maltę, ale dostępnych kierunków jest wiele.

Sprawdź tanie loty z Pragi


Bilety lotnicze z Pragi mogą być bardzo atrakcyjne cenowo. Tylko czy to się naprawdę opłaca jeśli dodamy do tego koszty podróży z Polski? Sprawdzamy jak dojechać do Pragi ponosząc jak najniższe koszty.

Jak dojechać do Pragi samochodem

Do Pragi samochodem – Fot. Shutterstock

Podróż własnym samochodem będzie korzystnym rozwiązaniem szczególnie jeśli nie podróżujemy samodzielnie. To bardzo dobre rozwiązanie dla mieszkańców południowej Polski, którzy do Pragi będą mieli nieco bliżej niż na lotnisko np. w Warszawie. Podróż samochodem będzie więc najbardziej korzystna dla mieszkańców terenów przygranicznych. Przy założeniu, że nasz samochód zużyje 7 litrów na 100 kilometrów, a benzyna kosztuje około 5 zł – koszt dojazdu na własną rękę to około 55 zł za podróż w jedną stronę (np. z Jeleniej Góry). Oczywiście wszystko zależy, skąd wyruszasz.

Innym rozwiązaniem jeśli bierzemy pod uwagę dojazd samochodem jest skorzystanie ze współdzielonych przejazdów BlaBlaCar. Daje nam to dwie opcje: zabieramy współpasażerów do swojego auta i obniżamy koszty przejazdu lub zabieramy się w podróż z innym kierowcą. Na BlaBlaCar można znaleźć propozycje przejazdów do Pragi za około 25 zł, np. z okolic Jeleniej Góry.

Jak dojechać do Pragi autobusem

Dojechać do Pragi można również autobusem. Do czeskiej stolicy dotrzesz nie tylko z Warszawy, Krakowa, Poznania, Łodzi, Lublina, Katowic czy Wrocławia, lecz także z mniejszych miast Polski. Trasy obsługuje Flixbus, a najtańsze bilety można kupić już za 39,99 zł za podróż w jedną stronę (np. z Wrocławia). Warto polować na promocje i rezerwować bilety jeszcze taniej.

autobus flixbus
Fot. Flixbus
Przykładowa cena biletu Flixbusa z Wrocławia do Pragi

Do Pragi dojedziemy również z przewoźnikami takimi jak Agat oraz Ecolines. Można oczywiście skorzystać z oferty innych lokalnych przewoźników. Z wielu polskich miast można dojechać do Pragi minibusami. Warto zorientować się w ofercie lokalnych przewoźników.

Jak dojechać do Pragi pociągiem

Jak dojechać do Pragi, jeśli nie chcesz jechać autobusem? Dobrym i komfortowym rozwiązaniem będzie podróż pociągiem. Bezpośrednie kolejowe połączenie oferuje kilka polskich miast: Warszawa, Katowice oraz Kraków. Tutaj koszty będą różne w zależności od miejsca wyjazdu i wybranej klasy. Najtańsze bilety w promocyjnych taryfach możemy kupić już za około 81 zł. Trzeba jednak pamiętać, żeby zarezerwować bilety z wyprzedzeniem. Wtedy można liczyć na najlepszą cenę.

Jak dolecieć do Pragi samolotem

Na koniec opcja, która być może interesuje Cię najbardziej. Czy do Pragi da się tanio dolecieć? Oczywiście! Bezpośrednie połączenie ze stolicą Czech oferuje Warszawa i Kraków. Tutaj możesz liczyć na bilety za około 138 zł w obie strony (na przykład jeśli polecisz Ryanairem z Krakowa). Sprawdź tanie loty z Krakowa do Pragi. Nieco drożej będzie kosztować podróż z Warszawy (trasę obsługuje LOT). W wypadku stolicy trzeba się liczyć z kosztem około 300-500 zł. Sprawdź tanie loty z Warszawy do Pragi.

Loty z Pragi za grosze w zasięgu ręki

Jak łatwo zauważyć podróż do Pragi, z niektórych polskich miast jest bardzo opłacalna. Do stolicy Czech możemy dotrzeć przy odrobinie szczęścia nawet za 40 zł. Jeśli te koszty zsumujemy z możliwymi promocjami z lotniska w Pradze to bilety na wymarzone wakacje mogą okazać się tańsze niż myślisz. Skoro wiesz już jak dojechać do Pragi w najlepszej cenie, czas sprawdzić wyjątkowe okazje z Pragi.

A przy okazji zerknij jeszcze na informacje o tym, jak dojechać do centrum Pragi z lotniska i z powrotem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here