Takich bajecznych zdjęć z podróży, jakie ma ta para – już dawno nie widziałeś! Zakochasz się

Miejsca godne zobaczenia i polecenia, smakołyki i dobra kuchnia, trochę praktycznych uwag i inspiracji – to jest właśnie OneDayStop. A OneDayStop to Asia i Maciek. Zabiorą cię w podróż, jeśli tylko na to pozwolisz. Ą ich zdjęcia na Instagramie zawrócą ci w głowie i sprawią, że zapragniesz od razu się spakować i ruszyć w drogę!

Asia – kierowca i degustator zawodowy. Na co dzień pracuje w banku ze szwajcarskimi korzeniami.

Podczas podróży: bierze ostre zakręty (urodzony driver), najlepiej czuje się w otoczeniu natury, zjada wszystko, lubi prawdę, jej ulubione miejsce jest obok Maćka 🙂 To otwarte przestrzenie i bliskość natury, a marzenie zawitać w Tybecie, Japonii, Bali i tak po prostu być.

Z kolei Maciek – fotograf i nawigator. Projektuje doświadczenia użytkowników (UX) w FinTechowym startupie. Prototypy i modele biznesowe to jego chleb powszedni. Podczas podróży dokumentuje obrazy za pomocą matrycy i ślęczy nad mapami.

Lubi wschody słońca, czerwone wino, zdobywanie górskich szczytów, ostre zdjęcia, eksperymenty kulinarne i rower. Jego marzenie to uchwycić zorzę polarną nad Lofotami i przejechać Nową Zelandię.

Kilkadziesiąt tysięcy kilometrów i tyleż samo klapnięć migawki. Bogatsi o doświadczenie, umiejętności i szersze horyzonty. I ciągle rozwijają swojego bloga starając się znaleźć balans między pracą, podróżowaniem, pasjami i pisaniem.

Chcemy, by OneDayStop.com nie był tylko kolejnym blogiem podróżniczym, ale źródłem inspiracji. Podróże to nie tylko miejsca i ludzie, ale też przygotowania, zbieranie informacji, sprzęt, wyzwania i wyrzeczenia. To też sporo zabawy – kulinarnej, z fotografią, stylem życia i pokonywaniem kolejnych granic (dosłownie i w przenośni). To nasz pamiętnik, z którego mają wystawać zakładki pełne pomysłów – tłumaczą blogerzy.

Zaczęło się w 2012 roku

Bloga podróżniczego zaczęli prowadzić podczas pierwszej wspólnej podróży po Francji w 2012 roku.

Padł taki pomysł, by tam wrzucać zdjęcia i tylko podsyłać link rodzicom czy znajomym – bo prościej, szybciej i „nie zginie”. Zresztą z tamtej wyprawy zostało sporo „wpisów”, które z blogowaniem nie mają za wiele wspólnego… ale są. Taka pamiątka, którą od czasu do czasu poprawiamy i uaktualniamy – tłumaczą blogerzy.

Od 2018 roku przenieśli się do Szwajcarii i tam obecnie żyją.

Zamiłowanie do gór, natury i fotografii krajobrazowej skłoniły nas do poszukania nowego miejsca do życia. Zastanawialiśmy się nad Norwegią (w której ciągle jesteśmy zakochani), Danią i Holandią (bo blisko do Norwegii). Ostatecznie jednak stanęło na Szwajcarii – głównie ze względu na rynek pracy w naszych zawodach. I tak, od stycznia 2018 eksplorujemy Alpy i z każdym miesiącem wchodzimy wyżej – opisują.

Co w planach na naszym blogu

Podróże w najbliższej przyszłości. Czyli relacje i wpisy, których można się spodziewać na blogu:

 • Norwegia i Hardanger
 • Dolny Śląsk i okoliczne góry oraz zamki
 • Ateny
 • Izrael
 • Australia i Nowa Zelandia
 • Alpy i Szwajcaria

Praktycznie, czyli blogowe wpisy nie tylko o podróżowaniu i często od mniej uroczej strony:

 • Recenzje butów trekkingowych i sprzętu turystycznego
 • Recenzje sprzętu foto
 • Kilka uwag na temat zakwaterowania i hoteli
 • O wynajmowaniu samochodów
 • O podróżowaniu autem i road tripach

Obecnie na Blogu znajdziesz relacje z 19 krajów, a także specjalną zakładkę eksploracji gór! Skuś się!

Kamila Olejarz
Kamila Olejarz
Kulturoznawca z dziennikarską pasją. Zajmuje się wideofilmowaniem. Z wielką pasją i nieukrywaną przyjemnością robi też zdjęcia . Ma niesforną cechę, która nie pozwala jej siedzieć w miejscu. Ciągle myśli o miejscach, jakie mogłaby zobaczyć na świecie. Chętnie bierze udział w różnych projektach artystycznych. Lubi spędzać aktywnie czas. A poza pracą tańczy salsę kubańską.

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

423,089FaniLubię
27,288ObserwującyObserwuj
5,564ObserwującyObserwuj

Najnowsze