Stewardessa zdradza tajniki swojej pracy! Te historie są niesamowite (filmy)

Praca załogi lotniczej jest bardzo trudna. Może wiele osób wyobraża sobie, że to praca marzeń, bo ciągle podróżujesz, robisz to co kochasz i jeszcze do tego płacą ci za to. Tak! Jednak mniej osób wie, że nie do końca wygląda to tak kolorowo. A załoga linii lotniczych musi się mierzyć z różnymi sytuacjami. Oczywiście do bycia stewardessą czy stewardem trzeba mieć powołanie i ta praca wiąże się z wieloma przyjemnymi aspektami, choć jest wymagająca. Jak to wygląda z bliska? Dowiesz się dzięki Oldze Kuczyńskiej i jej blogowi Życie Stewardessy.

Pasja, poświęcenie, ciężka praca, pewne decyzje.. to drzewo, które zazwyczaj rośnie, jeśli tylko o nie dbamy i je pielęgnujemy. Czy, gdy zaczynałam pisać, gdy założyłam swoją stronę pomyślałabym te 5 lat temu, że będzie tu tysiące ludzi, którzy będą wiernie mi kibicować, wspierać, będą w jakiś sposób się inspirować? Nie! – opisuje Olga.

Początkowo miała pisać dla siebie

Zakładając “Życie Stewardessy” chciałam początkowo pisać dla siebie, sądząc, że grono czytelników, będzie ograniczać się tylko do moich znajomych. Z czasem zaczęło się to zmieniać, było Was coraz więcej i zdecydowałam, że ta strona stanie się taką przystanią dla tych, którzy interesują się lotnictwem, są jakoś z nim związani, lub dla tych, którzy po prostu myślą o pracy w powietrzu. Zależało mi, by to właśnie tutaj otworzyć kurtynę i pokazać jak wygląda moja codzienność (będąc jedną z tych kobiet przestworzy) – tłumaczy blogerka.

Życie stewardessy na Facebooku obserwuje 228 472 osób, a na Instagramie blisko 90 000 followersów. Olga prowadzi również kanał na You Tube, mający 47,2 tys. subskrybentów.

Znajdziesz tu wiele ciekawych historii. Wiele cię rozśmieszy i równie wiele zadziwi. Nawet nie masz pojęcia, jakie historie mogą zdarzyć się na pokładzie czy na lotnisku. Tematy poruszane przed Olgę zawsze budzą wiele emocji i poruszają żywą dyskusję.

Możesz poznać nie tylko pracę stewardessy od kuchni, ale również dowiedzieć się więcej o lataniu: np. czego pasażerowie nie powinni robić na pokładzie czy zobaczyć na jakie pomysły wpadają pasażerowie podczas lotów. Warto zaglądać do Olgi częściej. Nie ominą cię ciekawostki ze świata lotniczego.

Książka “Życie stewardessy”

Blogerka z przestworzy wydała również książkę Życie Stewardessy, co było inicjatywą i propozycją magazynu National Geographic.

Dziś, uświadamiam sobie, że ta cała podróż, moje wzloty, moje upadki, mój bagaż doświadczeń, wspomnienia są bezcenne. Mam coś czego nie da się zabrać, bo to już ze mną zostanie na zawsze. To piękne widzieć swój rozwój, przyglądać się własnym postępom, gdzie każdy rok to w zasadzie sukces. Obecnie dzieje się wiele wspaniałych rzeczy – relacjonuje stewardessa.

Kamila Olejarz
Kamila Olejarz
Kulturoznawca z dziennikarską pasją. Zajmuje się wideofilmowaniem. Z wielką pasją i nieukrywaną przyjemnością robi też zdjęcia . Ma niesforną cechę, która nie pozwala jej siedzieć w miejscu. Ciągle myśli o miejscach, jakie mogłaby zobaczyć na świecie. Chętnie bierze udział w różnych projektach artystycznych. Lubi spędzać aktywnie czas. A poza pracą tańczy salsę kubańską.

Zobacz też

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

427,346FaniLubię
33,449ObserwującyObserwuj
5,711ObserwującyObserwuj

Zobacz też