Za pobyt na tej plaży będziesz musiał zapłacić! Włochy walczą z nadmiarem turystów

Olśniewający biały piasek i czyściutka woda potrafią przyciągnąć olbrzymią liczbę turystów. Sporo na ten temat wiedzą władze Sardynii, gdzie znajduje się piękna plaża La Pelosa. Chcąc uchronić to miejsce przed nadmiarem ludzi, władze postanowiły wprowadzić opłatę za wejście.

Plaża La Pelosa znajduje się w pobliżu miejscowości Stintino i przyciąga każdego lata tysiące plażowiczów. Nowa opłata będzie pobierana od każdego turysty już od przyszłego lata (2020 r.). Burmistrz i rada miasta postanowiły wprowadzić tę zmianę z nadzieją, że opłaty ograniczą liczbę chętnych na wygrzewanie się akurat tam, a przy okazji pozwolą na sprawne sprzątanie i opłacenie osób strzegących porządku. Wysokość wejściówki na plażę nie jest jeszcze określona.

Oprócz wprowadzenia opłat władze Stintino postanowiły również wprowadzić sztywny limit liczby osób przebywających na plaży. Już od przyszłego roku nie będzie mogło ich być więcej niż 1500 dziennie. Nie jest to jednak pierwsze działanie władz mające na celu ochronę plaży La Pelosa. Już wcześniej wprowadzono zakaz wnoszenia ręczników plażowych i toreb, by ograniczyć rosnący problem wynoszenia piasku. Zakazany jest również handel obnośny oraz palenie papierosów. Wynoszenie piasku z każdej plaży na Sardynii jest całkowicie zakazane i grożą za to surowe kary pieniężne a nawet pozbawienie wolności do lat 6. Jak mogliście już u nas przeczytać, każdego roku z plaż tej wyspy znika kilka ton piasku, muszelek i kamieni.

Na terenie Włoch jest wiele miejsc pobierających opłaty od turystów za wejścia do miejsc publicznych. Średniowieczna wioska Civita di Bagnoregio zrobiła to już w 2013 roku, z kolei Wenecja nałoży na turystów specjalny podatek, który wejdzie w życie w przyszłym roku. Zatem podróżowanie do Włoch może się stać już wkrótce nieco droższe niż dotychczas.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here