Za jabłko w bagażu dostała 500 dolarów mandatu!

Sytuacja do jakiej doszło na tym lotnisku wydaje się dość absurdalna. O czym mowa? Pasażerka lecąca samolotem linii Delta Airlines – Crystal Tadlock, na międzynarodowym lotnisku w Minneapolis dostała mandat w wysokości 500 dolarów! Za co? A za to konkretnie, że w jej bagażu odkryto jabłko, które notabene dostała jako poczęstunek właśnie na pokładzie. Oficer służb granicznych był niewzruszony.

Mandat za jabłko

Crystal podróżowała z Paryża do USA. Takich przygód nie spodziewała się na lotnisku. W Minneapolis miała przesiadkę i to właśnie tam doszło do nietypowej sytuacji.

Kolejnym samolotem miała lecieć do Denver. Lecąc ze stolicy Francji dostała na pokładzie poczęstunek (jabłko). Owoc zapakowany był w plastikowy worek, więc postanowiła zachować przekąskę na drugą część podróży.

Okazało się jednak, że to nie do końca legalne. Gdy w bagażu C.Tadlock znaleziono jabłko wszystko się zaczęło. Kobieta tłumaczyła strażnikowi granicznemu, że właśnie dostała je na pokładzie i zapytała czy powinna je wyrzucić czy zjeść.

Niestety w odpowiedzi dowiedziała się, że za ten incydent i próbę przemytu dostanie mandat.

Absurdów ciąg dalszy

Crystal Tadlock powiedziała mediom:

Zapytał mnie, czy moja podróż  była droga. Powiedziałam, że tak. Naprawdę nie rozumiem, dlaczego zadał to pytanie, a potem powiedział, że zaraz będzie o wiele droższa, gdy obciąży mnie mandatem w wysokości 500 dolarów. To niedorzeczne, aby zostać potraktowanym jak przestępca za kawałek owocu.

Kobieta nagłośniła całą sytuację na Twitterze. Umieściła też zdjęcie plastikowej torby i pudełka, w którym był pokrojony owoc.
A na koniec za pomocą żartobliwego akcentu z bajki Disneya przestrzegła innych, aby pod żadnym pozorem nie brali nigdy jabłka niczym Królewna Śnieżka.

Rzecznik Delta Airlines powiedział:

Zachęcamy naszych klientów do przestrzegania amerykańskich protokołów celnych i ochrony granic. A to jabłko było częścią posiłku podczas lotu, który miał być spożyty w samolocie.

Agencja zajmująca się cłami i ochroną granic USA poinformowała tylko, że należy zadeklarować wszystkie produkty rolne wwożone na terytorium Stanów Zjednoczonych.

Wwieźć na teren kraju można pewną listę produktów, zgodnie z przepisami obowiązującymi w USA. Jednak nawet jeśli posiadasz produkt, który znajduje się na liście towarów dozwolonych, musi on być wpisany do deklaracji celnej.

Zanim wybierzesz się w podróż samolotem, lepiej sprawdź czego nie można zabrać do bagażu. 

Kamila Olejarz
Kamila Olejarz
Kulturoznawca z dziennikarską pasją. Zajmuje się wideofilmowaniem. Z wielką pasją i nieukrywaną przyjemnością robi też zdjęcia . Ma niesforną cechę, która nie pozwala jej siedzieć w miejscu. Ciągle myśli o miejscach, jakie mogłaby zobaczyć na świecie. Chętnie bierze udział w różnych projektach artystycznych. Lubi spędzać aktywnie czas. A poza pracą tańczy salsę kubańską.

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

423,089FaniLubię
27,055ObserwującyObserwuj
5,564ObserwującyObserwuj

Najnowsze