Z Londynu do Nowego Jorku w 2 godziny? Boeing Hypersonic ma mieć taką moc

Z Londynu do Nowego Jorku w 2 godziny i to łącznie z momentem wejścia na lotnisko? Takie możliwości ma mieć Boeing Hypersonic. Jak informuje businessinsider.com.pl, maszyna miałaby latać z prędkością hipersoniczną powyżej 6 tys. km/h, ponad pięciokrotnie przekraczając prędkość dźwięku. Zaskakujące prawda?

Z Londynu do Nowego Jorku w 2 godziny

To na razie koncepcja, ale zdążyła już wywołać lawinę komentarzy. Celem Boeinga, jak opisuje portal money.pl, jest stworzenie maszyny, która mogłaby zabrać pasażerów w każde miejsce na ziemi w max. 3 godziny. Projekt zaprezentowano podczas konferencji branżowej w Atlancie w USA.

Boeing chce być szybszy od pasażerskiego odrzutowca (trasę Londyn – Nowy Jork zrobił w 8 h) i dawno wycofanego z użycia – Concorde (na tym odcinku poleciał w niespełna 3,5 h).

Kevin Bowcutt, przedstawiciel Boeinga powiedział:

Jesteśmy podekscytowani potencjałem technologii hipersonicznej, która pomoże łączyć świat szybciej niż kiedykolwiek wcześniej.

Prace nad projektem miałyby prawdopodobnie potrwać 20-30 lat, ale póki co, nie jest to obietnica biznesowa, a raczej śmiałe plany i zapowiedź rozwoju najnowszych technologii. Boeing chciałby mieć najszybszy pasażerski samolot świata.

Kamila Olejarz
Kamila Olejarz
Kulturoznawca z dziennikarską pasją. Zajmuje się wideofilmowaniem. Z wielką pasją i nieukrywaną przyjemnością robi też zdjęcia . Ma niesforną cechę, która nie pozwala jej siedzieć w miejscu. Ciągle myśli o miejscach, jakie mogłaby zobaczyć na świecie. Chętnie bierze udział w różnych projektach artystycznych. Lubi spędzać aktywnie czas. A poza pracą tańczy salsę kubańską.

Zobacz też

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

427,346FaniLubię
33,449ObserwującyObserwuj
5,711ObserwującyObserwuj

Zobacz też