Wybierając się w podróż często szukamy inspiracji na blogach i portalach podróżniczych. Znajdujemy wskazówki, listy miejsc, które warto odwiedzić, informacje o cenach, wizach, oglądamy filmy i zdjęcia. Tak powstaje nasz plan podróży. Zastanawialiście się kiedyś, o ile prostsze byłoby podróżowanie, gdybyśmy mieli możliwość kontaktu w czasie rzeczywistym z osobami, które mieszkają w danym miejscu? A jeszcze lepiej – gdyby byli to Polacy?

Tu pojawia się pytanie. Jak skontaktować się z takimi osobami?

Na Facebook’u mamy dostęp do grup, do których dołączyły osoby zamieszkujące różne zakątki świata. I tak trafiamy na grupę: „Polacy w Paryżu – praca, biznes, kultura”, „Polacy na Filipinach (grupa aktywna)”, „Polacy na Bali”, „Polacy na Dominikanie”, „Polonesos no brasil – Polacy w Brazylii”, „Polacy w Califorinii” itd.

Wyszukiwanie takich grup jest dziecinnie proste. Wystarczy wpisać słowo „Polacy” i dopisać interesującą nas destynację. Na Facebook’u zaznaczamy opcję „Grupy”, prosimy o dołączenie i gotowe.

Grupy na Facebook'u

W celu sprawdzenia jakich odpowiedzi można się spodziewać – dodałam post testowy w jednej z grup. Już po 10 minutach otrzymałam pierwszą odpowiedź. Moje pytanie brzmiało: „Jakie jest Wasze ulubione miejsce na Filipinach?”. Oczywiście mogłabym rozwinąć temat i dopytać o możliwości dojazdu, ceny, wynajem mieszkania – w skrócie otrzymać informacje z pierwszej ręki na interesujący mnie temat.

Polacy na Filipinach

Czy jest to pomocne w czasie podróżowania? Oceńcie sami! Nie zapomnijcie jednak o usunięciu się z grupy po odwiedzeniu danej destynacji. Chyba, że postanowicie tam zamieszkać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here