To pierwsze polskie miasto, które możesz w ten sposób zwiedzać! Wow! Wybierzesz się na spacer?

Czasami nie masz możliwości wybrać się w podróż albo urlop się zbyt szybko kurczy, żeby zobaczyć wszystko z listy marzeń, a może jeszcze szybciej kurczy się budżet na te wypady? Wyobraź sobie, że jest sposób na podróż bez wychodzenia z domu. Rio, Atlanta, Dubaj – te miasta możesz zwiedzić podczas wirtualnego spaceru. Teraz takie możliwości daje po raz pierwszy również polskie miasto! Kraków!

Wyjątkowa architektura, niepowtarzalny klimat sprawia, że w zestawieniu TripAdvisor to polskie miasto znalazło się wśród 10 kierunków zyskujących na popularności. Jak informuje National Geographic w 2019 roku Kraków otrzymał tytuł Europejskiej Stolicy Kultury Gastronomicznej przyznawany przez Europejską Akademię Gastronomiczną.

Jeśli jeszcze nie udało ci się pojechać do Krakowa, a bardzo o tym marzysz, to mamy dobrą wiadomość. Na razie dzięki współpracy Google Arts & Culture z 13 krakowskimi instytucjami kultury możesz to zrobić wirtualnie. Projekt Kraków-wow! obejmuje ponad 50 wystaw i 2 tysiące eksponatów!

Projekt to wielowątkowa opowieść, która zabiera internautów w podróż ulicami Krakowa i przybliża kontekst kulturowy miasta. Kraków-wow! pokazuje wirtualnie wyjątkowe miejsca, budynki, dzieła sztuki, festiwale, a także portrety słynnych krakowskich artystów – czytamy w specjalnym komunikacie.

Google podkreśla, że Kraków jest pierwszym polskim miastem, które rozpoczęło współpracę z Google Arts & Culture.

Dzięki technologii możesz też zwiedzać bez wychodzenia z domu m.in. nowojorskie Muzeum Guggenheim, Muzeum Narodowe w Amsterdamie czy British Museum w Londynie.

Kamila Olejarz
Kamila Olejarz
Kulturoznawca z dziennikarską pasją. Zajmuje się wideofilmowaniem. Z wielką pasją i nieukrywaną przyjemnością robi też zdjęcia . Ma niesforną cechę, która nie pozwala jej siedzieć w miejscu. Ciągle myśli o miejscach, jakie mogłaby zobaczyć na świecie. Chętnie bierze udział w różnych projektach artystycznych. Lubi spędzać aktywnie czas. A poza pracą tańczy salsę kubańską.

Zobacz też

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

427,346FaniLubię
33,449ObserwującyObserwuj
5,711ObserwującyObserwuj

Zobacz też