W twoim mieście też jest urządzany jarmark świąteczny? Może się okazać, że jest jednym z najpiękniejszych w Europie! W pierwszej trójce zestawienia jarmarków znalazł się polski akcent! Oto najpiękniejsze świąteczne jarmarki 2019, sprawdź czy któryś widziałeś.

Wyboru najpiękniejszych jarmarków podjęły się European Best Destinations. W ich ankiecie wzięło udział 289 700 osób ze 116 krajów, zatem wyniki wydają się być miarodajne. Konkurencja była olbrzymia, nominowanych było po kilka lub kilkanaście miast z różnych europejskich krajów – od Niemiec przez Francję po Wielką Brytanię. A wyniki mogą zaskakiwać! Zatem gdzie w 2019 roku były (i są jeszcze nadal) najpiękniejsze ozdoby, oświetlenie i choinki? Gdzie można skosztować najlepszego grzańca i zjeść pyszne potrawy? Gdzie najbardziej można poczuć klimat świąt?

Miejsca od 20. do 11.

Zacznijmy od drugiej dziesiątki laureatów. Na 20 miejscu znalazło się angielskie Bath. 18 dni szaleństwa zakupowego zostało docenione za wysokiej jakości lokalne produkty, wytwory rzemieślnicze i typowo brytyjski wystrój 170 budek. Na 19 miejscu jest Bratysława, gdzie można zjeść przepyszne dania i produkty. Znajdują się tam również piękne dekoracje świetlne, a na scenie głównej odbywają się pokazy tańców ludowych. Na 18 miejscu znajduje się niemiecki Lipsk. Niemieckich miast w zestawieniu jest kilka, co nie powinno dziwić, bo ten kraj ma wieloletnie doświadczenie w organizowaniu tego typu imprez. W Lipsku stoi np. choinka wysoka na 20 metrów, a w pobliżu jarmarku stoi również diabelski młyn. Na 17 miejscu znalazła się Kolonia, a na 16 Rothenburg ob der Tauber

15 miejsce przypadło Amiens, gdzie odbywa się największy jarmark na północy Francji. Sprzedawców jest tam 120 i większość z nich oferuje rękodzieła i francuskie przysmaki. 14 miejsce zajmuje Winchester z jarmarkiem usytuowanym na bardzo malowniczym placu przed katedrą. 13 miejsce zajęły Włochy i Govone, które zostało okrzyknięte miastem z najpiękniejszym jarmarkiem we Włoszech. 12 miejsce należy do Pragi, gdzie kupić można jedyne w swoim rodzaju wyroby ze szkła. I oczywiście zjeść coś pysznego z tłustej kuchni czeskiej. Drugą dwudziestkę rankingu najpiękniejszych jarmarków świątecznych 2019 zamyka Trier w Niemczech, organizowany juz od 40 lat. A teraz pierwsza dziesiątka!

Poprzedni

10. Jarmark w Nowym Sadzie, Serbia

Nowy Sad pierwszy raz brał udział w rankingu i od razu znalazł się na 10 miejscu. Nic dziwnego, skoro na tamtejszym jarmarku znajduje się śpiewająca choinka, pod którą codziennie odbywają się występy chórów dziecięcych i dorosłych. Kolędy są śpiewane w 10 różnych językach. Budek nie jest zbyt wiele, bo około 50, ale to wystarczy by móc kupić oryginalną pamiątkę.

Tutaj znajdziesz tanie loty do Serbii


Poprzedni

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here