To najpiękniejsza wyspa na świecie, a zamieszkuje ją tylko 6 osób i fratecule!

Na świecie jest niewyobrażalnie dużo bajecznych wysp. Na sam widok ich zdjęć masz pewnie ochotę spakować swoje manatki i ruszyć na wyprawę do raju. Teraz możesz poznać jeszcze jedną, według rankingu Big 7 Travel, najpiękniejszą wyspę na świecie. Jest położona na Islandii. Ma niecałe 2 km długości i zamieszkuje ją zalewie 6 osób i dość duża populacja frateculi. Ciekawy?

Najlepsza wyspa na świecie

Portal Big 7 Travel zaprezentowała ranking 50 najlepszych wysp świata. Pierwsze miejsce na liście zajęła Flatey Island! Znajdziesz ją na zachodnim wybrzeżu Islandii, w zatoce Breiðafjörður. Tu czas się zatrzymał. W czym tkwi jej urok? Przede wszystkim w niewiarygodnym spokoju, ciszy i braku samochodów (na wyspie obowiązuje zakaz poruszania się samochodami).

Nazwa Flatey oznacza płaska. Nie ma tu żadnych wzniesień ani górek. Za to znajdziesz tu pierwszą islandzką bibliotekę oraz pierwszy powstały w tym kraju kościół. W czasie letnim spotkasz tam trochę więcej osób, ponieważ wielu z nich ma tu domki letniskowe. Przybywają też turyści.

Na wyspę dostaniesz się tylko promem z Stykkishólmur lub Brjánslæku. Kręcono tu nawet sceny do kilku produkcji filmowych, m.in. The honor of the House.

Wybierz się na tę spokojną, cichą wyspę i poczuj się jak w innym świecie. Flatey Island – to świetny wybór, dla tych zaganianych codziennością. A jak zobaczysz te żywe, pastelowe kolory domów na Płaskiej Wyspie to możliwe, że się zakochasz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here