To najnudniejsze miasta Europy. Na 5. miejscu znana, polska miejscowość

Ten ranking może dziwić wielu! Specjaliści z firmy – Aviasales (rosyjskiej wyszukiwarki lotów) opracowali ranking najnudniejszych miast w Europie na podstawie ankiety przeprowadzonej wśród tysięcy użytkowników sieci społecznościowych w Rosji. Na 5. miejscu znalazł się także polski akcent. Ciekawe czy zgodzisz się z ankietowanymi, czy raczej rosyjscy podróżnicy są nazbyt wymagający…

Najnudniejsze miasta Europy

Polskie miasta coraz częściej trafiają na listy ulubionych miast Europy wśród zwiedzających. Zagraniczni turyści zachwycają się pięknem naszego kraju. Tym razem jednak stolica Polski znalazła się na niechlubnym 5 miejscu wśród najbardziej nudnych miast w Europie. Zobacz cały ranking. A Ty jakie miasto na świecie okrzyknąłbyś najnudniejszym?

Mińsk, Białoruś

Fot. Pixabay

Niechlubny ranking otwiera stolica i największe miasto Białorusi, położone nad Świsłoczą. To największy ośrodek gospodarczy, kulturalny i naukowy kraju. Jednak ankietowali stwierdzili, że Mińsk jest pusty i pozbawiony zapału.

Wilno, Litwa

Fot. Shutterstock

Kolejne miejsce na drabinie nudy zajmuje Wilno! 4 procent ankietowanych zagłosowało na to miasto, twierdząc, że jego największym mankamentem jest brak wieczornych rozrywek. Nie ma gdzie iść ani co robić.

Piza, Włochy

Dziewczyny robiące sobie selfie przy Krzywej wieży w Pizie
Fot. Shutterstock

6. miejsce przypadło Pizie. Choć miasto wydaje się być rozchwytywane przez turystów, Ci z Rosji uznali je po prostu za nudne. 5 procent ankietowanych wybrało to miasto. Czyżby oprócz Krzywej Wieży nie było tu nic ciekawego?

Warszawa, Polska

warszawa z drona widok znad stadionu narodowego na lewobrzeżną część miasta
Fot. Artur Kowalczyk, Tanie Loty ©

No i przyszedł czas na Warszawę. Nasza stolica zajęła 5 miejsce w rankingu. Wskazało ją 7 procent ankietowanych. Ich zdaniem miasto jest nudne i szare. Brakuje tu ciekawych obiektów historyczno-kulturalnych. Nie ma co zwiedzać. Co powiesz? Czy z Warszawą jest tak źle?

Monachium, Niemcy

Fot. Tavis Beck/ Unsplash

10 proc. ankietowanych zagłosowało na Monachium, co sytuuje je na 4. miejscu. Zdaniem respondentów nie ma tu nic ciekawego poza dobrym piwem. Monachium położone jest na Wyżynie Bawarskiej, nad rzeką Izarą. Miasto jest ośrodkiem gospodarczym i kulturalno-naukowym południowej części kraju. Najwyraźniej to za mało…

Karlowe Wary, Czechy

Fot. Jennieramida/ Unsplash

Kolejne miasto na liście leży w Zagłębiu Sokołowskim, u podnóża szczytów Lasu Sławkowskiego, u zbiegu rzek Ohrzy i Teplej. 15 procent oddanych głosów trafiło do czeskiej miejscowości, którą uznano za zbyt mało rozrywkową. Brak rozrywek sprowadziło Karlowe Wary na 3. miejsce w rankingu nudy. Może dla rosyjskich turystów nie liczy się, że Karlowe Wary są największym czeskim uzdrowiskiem i największym z miast tworzących tzw. zachodnioczeski trójkąt uzdrowiskowy.

Bratysława, Słowacja

Fot. Shutterstock

Drugie miejsce zajęła Bratysława, na którą zagłosowało aż 25 proc. respondentów. Tym razem ankietowanym nie spodobała się lokalna kuchnia oraz bary, które w ich opinii świecą pustkami. Jedzenie ma być niedobre (zupełnie bez smaku) i drogie. W barach nie ma muzyki na żywo, a pamiątki są drogie. Stolica oraz największe miasto Słowacji musi się uporać z tym „wyróżnieniem”.

Helsinki, Finlandia

widok z lotu ptaka na Helsinki latem
Fot. Shutterstock

No i mamy zwycięzcę. Najnudniejszym miastem Europy jest stolica Finlandii. Na Helsinki zagłosowało aż 30 proc. respondentów. Miasto nie przypadło podróżnikom do gustu ze względu na brzydką pogodę i niewielką liczbę zabytków. Jednak władze miasta i specjaliści od marketingu nie zgadzają się z tą opinią, tłumacząc, że Helsinki nie muszą być miejscem, które pasuje wszystkim. A przemysł turystyczny zmierza w kierunku bardziej dogłębnych wrażeń, aby turyści, którzy tu przyjeżdżają mogli być naprawdę podekscytowani.

Redakcja
Redakcja
Tworzymy dla Was wartościowe treści już od 2006 roku. Inspirujemy do wyruszenia w podróż, otwarcia na nowych ludzi i kultury, smakowania nowych potraw i ekscytowania się pięknymi widokami. Leć i odkryj świat!

Podobne artykuły

18 KOMENTARZE

  1. Ach, zapomniałem, że ankietę przeprowadzono w Rosji… No, cóż.. A co do Karlowych Warów, byłem tam dwa razy i jest to cudowne, piękne, urokliwe miasteczko, a Rosjan mnóstwo. Także nie wiem, o co im chodzi.

  2. Dla nich wszystko wieje sandałem. Niesamowite to jest, nieprawdaż? Przeciez całą ósemka nie może konkurować z zagłębiem rosyjskim tzw. PHUKETEM. Tam przecież jest wszystko. Dużo zabytków, świetne jedzenie i do tego muzyka rosyjska z głośników. Żyć, nie umierać ??

  3. Piza i Bratysłwa – zgoda, ale Helsinki i Monachium – no way!!! moja lista: Sztokholm, Palermo, Hamburg, Oslo, Rotterdam (oczywiście, plus Piza i Bratysława 🙂

  4. Zrównana z ziemią, odbudowana w stylu socjalistycznym, obklejona reklamami w latach 90…. teraz Warszawa naprawdę wygla dobrze.

  5. Kwestia gustu…każdy szuka czegoś innego. Bywam zagranicą na tyle często na ile pozwala mi budżet, uwielbiam zwiedzanie miast…inni lubią jechać do hotelu i tam wypoczywać. Jedno jest pewne jako turysta nie znoszę i unikam miejsc odwiedzanych przez turystów z Rosji, Polski i Wielkiej Brytanii w oparciu o moje doświadczenia to największa dzicz…sorry

  6. Byłem we wszytkich wymienionych miastach. Zupełnie nie zgadzam się z Wilnem i naszą Warszawą… oba miasta mają swój mikroklimat i są niepowtarzalne!

  7. Cóż, jeśli o atrakcyjności miasta świadczyć mają bary i dyskoteki … to nie zwracała bym uwagi na takie rankingi. Nudne Monachium …Gospidin, pamiłuj !

  8. Cóż, jeśli o atrakcyjności miasta świadczyć mają bary i dyskoteki … to nie zwracała bym uwagi na takie rankingi. Nudne Monachium? Sztokholm? . …Gospidin, pamiłuj !

  9. No i pewnie mają rację! Zawsze podobali mi się rosyjscy turysci za granicą bo są rozrywkowi, spontaniczni i umieją się bawić. I gest też mają. Czego o nas powiedzieć nie można. (A W-wa rzeczywiście jest dość nudna…)

  10. Pamiętam w Wenecji taka scenę, jak para starszych Rosjan tańczyła spontanicznie na ulicy do walca granego przez orkiestrę w kawiarni obok. A obok nasi Rodacy wkur…ni, miny na kwinte i zero relaksu… taaa, bawić sie na urlopie trzeba chcieć i umieć!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

423,089FaniLubię
26,963ObserwującyObserwuj
5,564ObserwującyObserwuj

Najnowsze