Ten ranking może dziwić wielu! Specjaliści z firmy – Aviasales (rosyjskiej wyszukiwarki lotów) opracowali ranking najnudniejszych miast w Europie na podstawie ankiety przeprowadzonej wśród tysięcy użytkowników sieci społecznościowych w Rosji. Na 5. miejscu znalazł się także polski akcent. Ciekawe czy zgodzisz się z ankietowanymi, czy raczej rosyjscy podróżnicy są nazbyt wymagający…

Najnudniejsze miasta Europy

Polskie miasta coraz częściej trafiają na listy ulubionych miast Europy wśród zwiedzających. Zagraniczni turyści zachwycają się pięknem naszego kraju. Tym razem jednak stolica Polski znalazła się na niechlubnym 5 miejscu wśród najbardziej nudnych miast w Europie. Zobacz cały ranking. A Ty jakie miasto na świecie okrzyknąłbyś najnudniejszym?

Poprzedni

8. Mińsk, Białoruś

Niechlubny ranking otwiera stolica i największe miasto Białorusi, położone nad Świsłoczą. To największy ośrodek gospodarczy, kulturalny i naukowy kraju. Jednak ankietowali stwierdzili, że Mińsk jest pusty i pozbawiony zapału.

Fot. Pixabay
Poprzedni
18 KOMENTARZE
 1. Gdyby przodkowie niektórych z tych turystów nie zbombardowali nam Warszawy, to ci mieliby co zwiedzać. :/

 2. Ach, zapomniałem, że ankietę przeprowadzono w Rosji… No, cóż.. A co do Karlowych Warów, byłem tam dwa razy i jest to cudowne, piękne, urokliwe miasteczko, a Rosjan mnóstwo. Także nie wiem, o co im chodzi.

 3. W Warszawie proszę odwiedzić muzeum powstania. Zawsze można się dowiedzieć coś o sobie.

 4. A może zamek królewski. Gdzie rosyjski car składał hołd polskiemu królowi.
  I już jest ciekawie.

 5. Polska jest słaba

 6. Co do miejsca 1 i 2 i ostatniego pełna zgoda z pozostałymi bym spekulowała

 7. @ar

  sam jesteś słaby

 8. Dla nich wszystko wieje sandałem. Niesamowite to jest, nieprawdaż? Przeciez całą ósemka nie może konkurować z zagłębiem rosyjskim tzw. PHUKETEM. Tam przecież jest wszystko. Dużo zabytków, świetne jedzenie i do tego muzyka rosyjska z głośników. Żyć, nie umierać ??

 9. Piza i Bratysłwa – zgoda, ale Helsinki i Monachium – no way!!! moja lista: Sztokholm, Palermo, Hamburg, Oslo, Rotterdam (oczywiście, plus Piza i Bratysława 🙂

 10. Zrównana z ziemią, odbudowana w stylu socjalistycznym, obklejona reklamami w latach 90…. teraz Warszawa naprawdę wygla dobrze.

 11. Kwestia gustu…każdy szuka czegoś innego. Bywam zagranicą na tyle często na ile pozwala mi budżet, uwielbiam zwiedzanie miast…inni lubią jechać do hotelu i tam wypoczywać. Jedno jest pewne jako turysta nie znoszę i unikam miejsc odwiedzanych przez turystów z Rosji, Polski i Wielkiej Brytanii w oparciu o moje doświadczenia to największa dzicz…sorry

 12. Byłem we wszytkich wymienionych miastach. Zupełnie nie zgadzam się z Wilnem i naszą Warszawą… oba miasta mają swój mikroklimat i są niepowtarzalne!

 13. Cóż, jeśli o atrakcyjności miasta świadczyć mają bary i dyskoteki … to nie zwracała bym uwagi na takie rankingi. Nudne Monachium …Gospidin, pamiłuj !

 14. Cóż, jeśli o atrakcyjności miasta świadczyć mają bary i dyskoteki … to nie zwracała bym uwagi na takie rankingi. Nudne Monachium? Sztokholm? . …Gospidin, pamiłuj !

 15. No i pewnie mają rację! Zawsze podobali mi się rosyjscy turysci za granicą bo są rozrywkowi, spontaniczni i umieją się bawić. I gest też mają. Czego o nas powiedzieć nie można. (A W-wa rzeczywiście jest dość nudna…)

 16. Pamiętam w Wenecji taka scenę, jak para starszych Rosjan tańczyła spontanicznie na ulicy do walca granego przez orkiestrę w kawiarni obok. A obok nasi Rodacy wkur…ni, miny na kwinte i zero relaksu… taaa, bawić sie na urlopie trzeba chcieć i umieć!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here