Ten kraj słynie z takich nietypowych atrakcji! Nowy, szklany rekordzista liczy 518 m długości!

Chiny słyną z ekstremalnych atrakcji, a zwłaszcza wiodą prym wśród krajów z największą ilością szklanych punktów widokowych czy mostów. No i mamy kolejny do kolekcji! Powstał w najbogatszej chińskiej wiosce Huaxi w prowincji Jiangsu.

Szklane atrakcje w Chinach

Pisaliśmy już, że w Chinach powstał najdłuższy szklany most na świecie. Spacerujący nim turyści mogą zobaczyć niesamowitą panoramę prowincji Hunan, o ile są w stanie otworzyć oczy. Most znajduje się na wysokości 300 metrów. Później otwarto kolejną szklaną atrakcję nad przepaścią dla odważnych z kładką widokową! Nowy punkt obserwacyjny znajduje się w prowincji Guangdong w południowo-wschodniej części Chin, nad doliną Gulongxia. Platforma znajduje się na wysokości 202 m nad przepaścią. Od krawędzi klifu oddalona jest o 72 m. Na okrągły taras prowadzą dwa równoległe, szklane chodniki. A widok z góry jest olśniewający! Śmiałkowie mogą podziwiać m.in. wspaniałe wodospady. Już nie wspominając w słynnej, szklanej kładce z efektem pękania pod stopami, co doprowadzało ludzi do płaczu i wszechogarniającej paniki. Jednak to wszystko, to za mało! Chińczycy chcą więcej.

Atrakcja w najbogatszej wiosce

Nowy, szklany most staje się też nowym rekordzistą. Ma bowiem 518 m długości i wisi ponad 100 m nad ziemią. Konstrukcja wykonana jest z tafli szkła o grubości 35 mm (każda z nich może utrzymać aż 4,7 tony). Jednocześnie na moście może przebywać 2,6 tys. osób. Turyści już mogą korzystać z nowej atrakcji.

Fot. Chinadaily.com.cn

Wioskę każdego roku odwiedza co najmniej 2 mln turystów. Powstała w 1961 roku. Ta atrakcja, to tylko jedna z wielu znajdującego się tu parku rozrwywki – Huaxi World Adventure Park. Znajdziesz tu sztuczne jezioro, repliki zabytków z Chin i całego świata (np. Wielki Mur, Brama Niebiańskiego Spokoju, paryski Łuk Triumfalny czy operę w Sydney).

fot. News.cn
Fot. News.cn
Kamila Olejarz
Kamila Olejarz
Kulturoznawca z dziennikarską pasją. Zajmuje się wideofilmowaniem. Z wielką pasją i nieukrywaną przyjemnością robi też zdjęcia . Ma niesforną cechę, która nie pozwala jej siedzieć w miejscu. Ciągle myśli o miejscach, jakie mogłaby zobaczyć na świecie. Chętnie bierze udział w różnych projektach artystycznych. Lubi spędzać aktywnie czas. A poza pracą tańczy salsę kubańską.

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

423,089FaniLubię
26,989ObserwującyObserwuj
5,564ObserwującyObserwuj

Najnowsze