Tego nikt się nie spodziewał! Na pokład wsiadło 144 pasażerów, a wysiadło 145

Poród na pokładzie to niecodzienna sytuacja, aczkolwiek możliwa. Przekonali się o tym pasażerowie i załoga samolotu Turkish Airlines lecącego do Stambułu. Niespodziewanie na pokładzie zaczął się poród.

Niespodziewany poród na pokładzie

Pisaliśmy już o sytuacji podczas lotu z Dubaju do Filipin, gdzie mniej więcej pięć godzin po starcie, ciężarna kobieta znajdująca się na pokładzie samolotu linii Cebu Pacific Air, zaczęła rodzić. W ramach pierwszego prezentu urodzinowego linia Ceby Pacific obdarowała dziecko milionem punktów Get Go, czyli w praktyce możliwością darmowego latania do końca życia.

Do podobnej sytuacji doszło parę dni temu na pokładzie Turkish Airlines. Musuamba Michoukayembe wsiadając na pokład samolotu nie spodziewała się, że za kilka godzin zacznie rodzić. Jak informuje abc.net.au, około 3 godziny po starcie z lotniska w Libreville kobieta poczuła silny ból brzucha. Kiedy ból nie przechodził, 21-latka zorientowała się, że zaczyna się akcja porodowa. Poinformowała o tym personel samolotu.

Załoga stanęła na wysokości zadania i zapewniono kobiecie dostateczną pomoc. Stewardesy zrobiły jej miejsce na tyle samolotu, a cały poród przeprowadzono dzięki wskazówkom od męża kobiety, który jest lekarzem. Poród zakończył się sukcesem. Zarówno mama jak i jej synek czuli się bardzo dobrze, dlatego nie zdecydowano się na awaryjne lądowanie.

Fatma Akyuz, stewardesa powiedziała:

To był dla nas piękny moment. Wsiedliśmy na pokład ze 144 pasażerami, ale wylądowaliśmy z 145.

Chłopiec otrzymał imię Bennel. Wraz ze swoją mamą został przewieziony do szpitala w Stambule.

Sprawdź jakiej narodowości są dzieci urodzone w samolocie? Czy dostają darmowe loty na całe życie? 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here