Tego jeszcze nie widziałeś! Sklep zawieszony na 300-metrowym klifie

Takiego sklepu na pewno jeszcze nie widziałeś. W Chinach otworzyli najbardziej ekstremalny sklep na świecie. Mieści się na wysokości 130 m nad ziemią i to na pionowej ścianie klifu!

Nie wybierzesz się tu raczej rano po masło i coś do chleba, ale sklep idealnie zaspokoi potrzeby wspinaczy, a raczej śmiałków, którzy zdecydują się wspiąć na ponad 300 m klif w Narodowym Parku Geologicznym Shiniuzhai w Pingjiangu w prowincji Hunan. Na wysokości jednej trzeciej trasy mieści się mały, pomarańczowy sklepik.

Rzecznik Narodowego Parku Geologicznego Shiniuzhai powiedział:

Oferujemy przyjazne cenom produkty dla wspinaczy, wszystko po to, aby pomóc im utrzymać odpowiedni zasób energetyczny podczas wspinaczki. Nasze ceny produktów są takie same jak w zwykłych sklepach w kraju.

Sklep na klifie

Sprzedawcy są profesjonalnymi alpinistami, a towary do sklepu każdorazowo trafiają przy użyciu specjalnych lin. Sklep trzyma się na trzech wspornikach przytwierdzonych do skały. Jest zbudowany z lekkich materiałów, żeby można go było w razie potrzeby szybko złożyć.

Sklep oferuje wodę, napoje energetyczne, ciastka, batony energetyczne i chleb dla tych, którzy potrzebują trochę energii w połowie drogi na szczyt. Ta z kolei jest tak zaprojektowana, aby chętni do skorzystania ze sklepu nie przeszkadzali innym wspinaczom.

Chińczycy potrafią zadbać o turystów. Atrakcji tu nie brakuje. Narodowy Park Geologiczny Shiniuzhai znany jest również ze swoich spektakularnych widoków, wodospadów i gór. W parku można zobaczyć inne ekstremalne punkty, takie jak na przykład najdłuższy szklany most na świecie.

W sklepie na klifie zapłacisz kartą

I pewnie nie zdziwi Cię fakt, że w sklepie możesz spokojnie zapłacić kartą.

Podobny skalny sklepik powstał w 2017 roku na zboczu kanionu Eldorado w USA. Była to jednak akcja marketingowa i z tego względu był otwarty zaledwie dobę. Poniżej zobaczysz ten sklepik.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here