Te urocze zwierzęta przejęły władzę nad zamkniętym zoo! Zobacz to na własne oczy

Co się dzieje, gdy bramy zoo zostają zamknięte i nie ma żadnych odwiedzających? Władzę przejmują… pingwiny!

Jedynymi osobami, które nadal trwają na posterunku w chicagowskim Shedd Aquarium są opiekunowie zwierząt oraz weterynarze. Ekipa, która pozostała na miejscu stwierdziła, że trzeba choć raz zrobić zamianę miejsc i pokazać pingwinom jak wygląda świat z perspektywy zwiedzających ludzi. Efekt przeszedł ich najśmielsze oczekiwania.

Pingwiny ruszyły eksplorować akwarium z nowej perspektywy. Ich opiekunowie uznali również, że to świetna okazja na dostarczenie zwierzętom nowych aktywności, doświadczeń i zapewnienie im możliwości zachowania się jak najbardziej naturalnie jak tylko można.

Zgodnie z relacjami opiekunów, pingwiny najbardziej zainteresowane były zbiornikami wodnymi, gdzie pływały… ryby. Co chyba nikogo nie zdziwiło. Jednak ich uwagę najbardziej przykuły ryby słodkowodne, których do tej pory nigdy nie widziały.

Pracownicy akwarium śledzili każdy krok swoich podopiecznych, ale pozwolili im na swobodną eksplorację. Z czego zwierzęta ochoczo skorzystały. Spacer trwał kilkadziesiąt minut, a nagrania z niego można zobaczyć na kontach Akwarium Shedd w mediach społecznościowych. Jak się okazuje zostanie w domu można sobie urozmaicić na przeróżne sposoby.

Nie tylko pingwiny mogły zobaczyć swój dom z nowej perspektywy. Z okazji skorzystał również jeżozwierz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here