Szokująca zawartość bagażu! Zatrzymano Polaka za próbę przemytu

Na lotnisku Cayenne-Félix Eboué w Gujanie Francuskiej zatrzymano Polaka za niezwykłą próbę przemytu. Kilkadziesiąt pewnych włochatych zwierząt nasz rodak usiłował przewieźć w swojej walizce.

Niezwykła próba przemytu

8 nóg, wielkie oczy i długi tułów. Tak właśnie wgląda tarantula. I to właśnie te pająki znalazły się w bagażu Polaka. Było ich około stu: 38 dorosłych pająków, 50 młodych i kilkanaście jajek zawiniętych w kokony. Mężczyzna usiłował przetransportować tarantule do Paryża, a swoją decyzję tłumaczył wielką miłością do pajęczaków.

Przewożenie tarantul nie jest zakazane, jednak podlega ścisłym regulacjom, których mężczyzna nie spełnił. Dodatkowo niektóre gatunki tarantul są objęte ścisłą ochroną, przez co nie powinno się ich ani sprzedawać, ani kupować. Nic dziwnego, że Polak został zatrzymany na lotnisku, a znalezione w jego bagażu pająki trafiły do lokalnej organizacji zajmującej się ochroną zwierząt.

Inne niezwykłe przypadki przemytu

Wydawać by się mogło, że opisana powyżej próba przemytu jest dość nietypowa, jednak już wiele razy pisaliśmy o pomysłowości tych, którzy wykorzystują coraz to ciekawsze sposoby na oszukanie celników w portach lotniczych. I tak 27-letni Rosjanin, który wracał z urlopu na Bali został zatrzymany na lotnisku. Okazało się, że chciał przewieźć uśpionego orangutana. Ktoś inny chciał przemycić pytona na pokład samolotu w… twardym dysku. Innym razem przewożone słodycze okazały się najprawdziwszymi, żywymi żółwiami marokańskimi. Pisaliśmy również o celnikach, którzy byli zaskoczeni, gdy podczas rutynowej kontroli usłyszeli dziwne dźwięki z bagażu. Ostatnio mogliście przeczytać także o kobiecie, która została zatrzymana na lotnisku na wyspie Kinmen. Zwracała na siebie uwagę poprzez dziwny sposób poruszania się i wielką spódnicę. Okazało się, że do nóg ma przymocowane taśmami klejącymi żywe myszoskoczki. Zdażyło się również tak, że mężczyzna chciał przemycić jaja sępów, ale… zaczęły się wykluwać.

Zobacz też: Największa próba przemytu na lotnisku Chopina! Te kobiety chciały być bardzo sprytne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here