Największa próba przemytu na lotnisku Chopina! Te kobiety chciały być bardzo sprytne

Funkcjonariusze Służby Celno-Skrarbowej często muszą zmagać się z próbami przemytu na lotniskach. Tym razem chodziło o największą w tym roku próbę przemytu papierosów w porcie im. Chopina.

Pomógł pies

Wiele razy pisaliśmy o pomysłowości podróżnych, którzy wykorzystują coraz to ciekawsze sposoby na oszukanie celników w portach lotniczych. I tak 27-letni Rosjanin, który wracał z urlopu na Bali został zatrzymany na lotnisku. Okazało się, że chciał przewieźć uśpionego orangutana. Ktoś inny chciał przemycić pytona na pokład samolotu w… twardym dysku. Innym razem przewożone słodycze okazały się najprawdziwszymi, żywymi żółwiami marokańskimi. Pisaliśmy również o celnikach, którzy byli zaskoczeni, gdy podczas rutynowej kontroli usłyszeli dziwne dźwięki z bagażu.

W przypadku największej próby przemytu w Warszawie, o której teraz mowa, celnikom pomógł pies wyszkolony do wykrywania wyrobów tytoniowych. Jak informuje dziennik.pl. uwagę funkcjonariuszy zwróciły cztery obywatelki Armenii podróżujące do Mediolanu. W swoich bagażach podręcznych przewoziły handlowe ilości papierosów. Służby celne postanowiły więc sprawdzić jeszcze osiem walizek należących do turystek. Prawie 90 tysięcy papierosów bez polskich znaków akcyzy – to było zaskoczenie.

Podróżniczki chciały być sprytne i ukryły papierosy m.in. w pudełkach po ciastkach, etui na laptopa, butach, kosmetyczkach i odzieży. Owinęły je folią aluminiową, aby nie były widoczne podczas prześwietlenia.

Tym razem jednak czworonożny funkcjonariusz – Diuna, zaprzepaścił niecne plany Ormianek. Nikotynowy towar został zabezpieczony. Gdyby doszło do przemytu, można by było mówić o wartości 100 tys. zł uszczupleń cła i podatków. Za takie wykroczenie grozi im kara grzywny lub pozbawienia wolności, albo nawet obie te kary łącznie.

19 KOMENTARZE
 1. Brawo Diuna. Tępić przemytników. Dobrze, że to były tylko fajki, a nie prochy, choć i jednego, ani drugiego nie potrzebuję do życia

 2. Tak to jest, wydasz na dole aluminiową a przyżydzisz na foliowej torebce strunowej. I call my misterny plan w PiS du

 3. Avatar JURAND PSYCHOWA

  Dlaczego ormianom przeszkodzono …
  Co za zbrodnia
  Skoro chcieli puścić na zachód … To co złego

  W Polsce ZERO wpuszczenia złych środków ( narkotyki , odurzające , …. )

 4. Wiadomo, że by się nie udało w końcu to baby. One popełniają najwięcej błędów, gupie i tyle

 5. No ale jak zawsze grozi do lat, urwać łapę dla przykladu

 6. A Pani Adamowicz za uszczuplenie podatku i przestępstwa skarbowe dostała nagrodę, została europosłem z pensją ponad 100 tys miesięcznie. Chory kraj bezprawia.

 7. Złodzieje łapią kobiety które chcą zarobić.wielki mi wyczyn.Może medal powinni dostać ?one nikomu tych fajek nie ukradły a celnicy im papierosy zabrali .I kto tu jest przestępcą , złodziejem i robi drugiemu problemy ?

 8. Jak niby wyszło to „uszczuplenie” skarbu państwa na 100tysiecy?? 😀 90.000 sztuk!! Papierosów to jest 4500 paczek nawet jak by sprzedawali po 10 zł a nie ma takich cen na czarnym rynku to zarobku było by tylko 45.000zl ktoś ostro przesadził z tym podatkiem 🙂

  • Tu w ogóle o żadnym uszczupleniu nie może być mowy, wyprodukowane zapewne za granicą i sprzedane miały być za granicą, ale kobity po prostu CMRki nie miały.. ?

 9. Łałłł co za sukces walizka papierosów ? jakby to była kokaina albo coś to rozumiem ale szlugi masakra

 10. A Adamowicz w słoiku kiedy usuną z Katedry.
  Przecież to granda kombinatora komuniści do kościoła wstawili
  Co na to abp.Głódź, psy ma nim wiszają.
  A on to toleruje

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here