Przeprowadź się do Włoch i prowadź tam firmę. Dostaniesz 700 euro miesięcznie i piękne widoki

Jeśli marzyłeś kiedykolwiek o przeprowadzce do Włoch, to teraz jest idealny moment na podjęcie takiej decyzji. Na zachętę możemy Ci zdradzić, że dostaniesz nawet 700 euro miesięcznie! Nieźle prawda? A gdzie haczyk?

Załóż firmę we Włoszech

A miejsce zamieszkania? Masz do dyspozycji piękny rejon Molise, a tam jedną spośród 136 gmin. To drugi najmniejszy region Italii. Nowy program ma na celu przeciwdziałanie wyludnieniu, czyli walkę z problemem, z którym borykają się włoskie wioski (zwłaszcza biedniejsze południe). Szanse na wspomniane 700 euro miesięcznie będą realne, kiedy zdecydujesz się przeprowadzić do jednej z gmin tego regionu (mieścina nie może liczyć więcej niż 2000 mieszkańców) i będziesz prowadził tam biznes.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Il belvedere del borgo di Fornelli con le verdi montagne sullo sfondo. È stato scelto come uno dei borghi più belli d’Italia. È davvero necessario aggiungere altro? ________________________________ The belvedere of the village of Fornelli with the green mountains in the background. It has been selected as one of the most beautiful villages in Italy. Need we really say more? ________________________________ Author: @ginpet72 Location: Fornelli, Molise, Italy Date: September 11, 2019 ________________________________ Hashtag: #excursio_molise ________________________________ Ogni venerdì ci sarà un post speciale dedicato al Molise. There will be a special post about Molise on Fridays. ________________________________ If you want to contact us for further info about Molise, our projects, partnerships: info@excursio.net https://www.facebook.com/excursio.servizi www.excursio.net ________________________________

Post udostępniony przez Excursio Molise (@excursio_molise)

Jak informuje The Local, dotacja będzie Ci przysługiwała przez trzy lata i łącznie może wynieść nawet 25,2 tysiąca euro (około 109 tysięcy złotych). Jednak swoją działalność gospodarczą musiałbyś prowadzić przez 5 lat. Wiele obszarów wiejskich eksperymentowało już na różne sposoby z zachęcaniem do osiedlania się nowych mieszkańców. Pisaliśmy o domach za 1 euro. Wiele jednak z tych ofert przyciąga najczęściej osoby szukające domów wakacyjnych, dlatego władze Molise wyszły z bardziej aktywną inicjatywą. Mają nadzieję, że taki pomysł zapewni długoterminowe korzyści. Aplikować możesz już od 16 września. Wnioski mogą wpływać przez kolejne 60 dni. Chętny? Powodzenia!

Włochy od pewnego czasu zmagają się z postępującym wyludnieniem. Według Istat (włoskiego urzędu statystycznego) w latach 2014-2018 liczba mieszkańców tego kraju spadła o ponad 670 tysięcy, do około 55 milionów. Tylko w 2018 roku kraj miało opuścić prawie 157 tysięcy osób.

Sprawdź: Superokazje do WŁOCH

6 KOMENTARZE
  1. a konkretnie gdzie można znaleźć te wnioski do aplikacji ? Jakis adresik mozna dostać?

  2. Ciekawa jestem jakie mają koszty prowadzenia działalności, np wysokości składek zdrowotnych i emerytalnych?

  3. Nawet, gdyby mi dopłacali 1700 eur nie przeniosłabym się do jakiejś włoskiej dziury. Ten kraj to jakaś porażka. Wystarczy spojrzeć na tak szczycący się popularnością Rzym – brud, chaos, zaniedbanie, źle przygotowany pod turystów. Włosi leniwi, bez zasad. Powodzenia w prowadzeniu tu działalności 😀

  4. Serio ? Rzym to chaos i zaniedbanie? Nie zauważyłam żeby było gorzej niż w innych południowych metropoliach a bywam tam 2 razy w roku.Może i mają problem z ogarnięciem wszystkiego ale przy takiej liczbie turystów jaka odwiedza to miasto ,to i tak uważam jest dobrze.Metro kursuje punktualnie i bez zakłóceń ,autobusy równie, trzeba uważać na kieszonkowców. Włosi nie lubią się przemęczać podobnie jak np Grecy ale to tez ze wzgledu na klimat w jakim żyją, południowcy tak mają i trudno im się dziwić po części:))) Ja gdybym miała trochę więcej odwagi to bym zaryzykowała i pomyślała o jakimś małym biznesie w Italii ,na starsze lata ?

  5. Witam, można link do wniosków?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here