Znowu możesz kupić dom za 1 euro we Włoszech. Chętny?

Już pisaliśmy o sprzedaży domów we włoskiej miejscowości Sambuca di Sicilia. A już na nowo władze tego miasta zachęcają do zakupu domów za 1 euro. Może skuszą Cię te ogrody z palmami i drzewa pomarańczowe i mandarynkowe, a może bardziej tarasy z widokiem na oszałamiającą scenerię? Jest jakiś haczyk?

Domy za 1 euro?

Miasto potrzebuje napływu ludzi z zewnątrz, by zapobiec popadnięciu w ruinę. Leży w prowincji Agrigento na Sycylii, około 80 km na południe od Palermo i 30 km od Morza Śródziemnego. Idea sprzedaży domów za 1 euro nie jest nowa. Akcja ma na celu ożywić turystykę i ekonomię. Ma wpłynąć także na reklamę regionu i uatrakcyjnienie go wśród przedsiębiorców. A przede wszystkim ma działać przeciw wyludnieniu.

Co musisz zrobić?

Jeśli interesuje Cię ta oferta, musiałbyś się zobowiązać do odnowienia mieszkania o powierzchni od 40 do 150 m kwadratowych w ciągu 3 lat (w kwocie od 15 000 euro, czyli blisko 65 tysięcy złotych). Będzie trzeba także złożyć depozyt w wysokości ponad 20 tys. złotych, który zostanie zwrócony po remoncie. Jak informuje Tvn24Bis, władze miejscowości Sambuca, inaczej niż w przypadku poprzednich akcji, zapewniają, że ułatwią zainteresowanym zakup i zrywają z biurokracją.

Zatem jeśli jesteś zainteresowany napisz: case1euro@comune.sambucadisicilia.ag.it

1 KOMENTARZ
  1. Domy za 1 euro we Włoszech to może być pułapka — ponieważ skoro rodzimi mieszkańcy z nich uciekli, możliwe że przed miejscowymi układami mafijnymi

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here