Przepiękne! Fotografuje opuszczone miejsca z fortepianami. Także w Polsce

Romain Thiery z Francji fotografuje z pasją opuszczone miejsca. W szczególności szuka takich z fortepianami i pianinami. Kadry są magiczne, choć z niektórych z nich nieco wieje grozą. Francuz swoje prace zebrał w albumach. Udowadnia, że opuszczone szpitale, hotele, pałace czy sale koncertowe też mogą być piękne.

Magia opuszczonych miejsc

Romain Thiery mieszka w Montpellier i swoją przygodę z fotografowaniem opuszczonych miejsc zaczął we Francji. W szczególności upodobał sobie opuszczone pianina i fortepiany.


Powstał cykl zdjęć, które francuski fotograf nazwał Requiem pour pianos, czyli Requiem na fortepiany. Requiem to kompozycja żałobna, dlatego nie dziwi taki dobór tytułu dla cyklu zdjęć przedstawiających opuszczone miejsca i podupadłe budynki. Niektóre wyglądają nieco mrocznie.

W swoich podróżach francuski fotograf odwiedził m.in. Niemcy i Belgię.

Nie brakuje także kadrów z Polski. Zdjęcie poniżej przedstawia pałac w Bratoszewicach.

Czytaj więcej o pałacu w Bratoszewicach i innych tajemniczych opustoszałych zakamarkach Polski, które kiedyś tętniły życiem: Opuszczone miejsca w Polsce – nadal są piękne

To zdjęcie też zrobiono w Polsce.

Thiery ukochał sobie fotografowanie opuszczonych instrumentów, bo sam jest pianistą. Posłuchaj jak pięknie gra Requiem na fortepiany:

Swoje prace Francuz wydał w kilku fotoalbumach. Jego zdjęcia spotykają się ze sporym entuzjazmem. Można je znaleźć także na stronie romainthiery.fr. Jak Wam się podobają?

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here