Pilot wpadł w panikę przed lataniem na dłuższych rejsach. Został zwolniony! Sąd orzekł, że niesprawiedliwie

Odczuwałeś kiedyś strach przed lataniem? Okazuje się, że wiele osób ma taki problem. Ale żeby taki strach odczuwał pilot, to już zdaje się być bardziej abstrakcyjnym zjawiskiem. Ten mężczyzna coś o tym wie. Linie lotnicze zwolniły go, gdy wpadł w panikę przed lataniem na dłuższych rejsach.

Pilot zwolniony za strach przed lataniem

Pilot Matthew Guesta wniósł pozew do sądu z powodu niesprawiedliwego, jego zdaniem, potraktowania przez pracodawcę, czyli linie lotnicze Flybe. Angielski sąd stanął po jego stronie. No dobrze, ale jaka jest jego historia? Mężczyzna najpierw latał przez 7 lat na krótkich trasach na Bombardierach Dash 8 Q400. W 2014 roku został przeniesiony do Birmingham i skierowany na odrzutowce Embraer E-Jets i dłuższe rejsy. Jednak te zaczęły budzić w pilocie niewyjaśnione lęki. Opowiadał przed sądem o bardzo nieprzyjemnym locie do Florencji. Opisał jak źle się czuł i że miał nawet zawroty głowy. Myśl o kolejnym takim locie spędzała mu sen z powiek. Gdy zbliżał się do lotniska kilka dni później, aby odbyć następny rejs miał wrażenie, jak to opisywał, zbliżającej się zagłady. Wpadł w wielką panikę. Bolał go strasznie żołądek. Nie odważył się polecieć. Zgłosił, że jest chory i wrócił do domu.

Rozpoczął terapie u specjalistów. Jak informuje The Telegraph, niestety nie przynosiły pożądanych rezultatów, a mężczyzna cały czas wpadał w panikę przed lotem. W 2017 roku pracodawca postanowił zwolnić M. Guesta.

Pilot czuł, że został niesprawiedliwie potraktowany, dlatego spotkał się z przewoźnikiem w sądzie. Sąd orzekł, że linie Flybe rzeczywiście niesprawiedliwie zwolniły pilota. Mógł przecież kontynuować latanie na krótszych dystansach. Pracodawca powinien zaproponować mu takie rozwiązanie. Sędzia podkreślał też fakt, że poszkodowany nie miał nawet okazji porozmawiać z szefem linii (Luke Farajallah). Mężczyzna stara się teraz o przywrócenie go do pracy w liniach Flybe. Sprawa ma być rozstrzygnięta w przyszłym miesiącu.

Boisz się latać? Przekonamy Cię w mniej niż 400 słowach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here