Oto najtańsze europejskie miasta na jesienne podróże! Wybierz swoje

Sierpień już żegnamy z bólem serca, co mówi nam o rychłym nadejściu jesieni. Ale my dobrze wiemy, że jesienią także może być pięknie! Podróże za mniejsze pieniądze i mniej turystów – to brzmi całkiem fajnie prawda? Jakie europejskie miasto będzie najtańsze do odwiedzenia jesienią?

Podróżuj tanio jesienią

Odpowiedź na to pytanie udzielił raport wykonany przez The Post Office Travel Money City Costs Barometer. Porównano w nim koszt dwudniowego wyjazdu w 48 europejskich miastach. Pod uwagę brano cenę noclegu w pierwszy weekend października 2019 roku (dwie noce w trzygwiazdkowym hotelu) oraz cenę jedzenia i napojów, transportu publicznego i wejściówek do muzeów.

Zwycięzcą okazało się Wilno. Stolica Litwy wyprzedziła Belgrad, który zajął drugie miejsce. Na trzeciej pozycji uplasowała się Warszawa. Cała pierwsza trójka może się poszczycić nie tylko długą listą zabytków do zwiedzenia, ale także bardzo przyjaznymi cenami.

Oto pierwsza dziesiątka najtańszych miast na jesienny urlop:

  1. Wilno
  2. Belgrad
  3. Warszawa
  4. Stambuł
  5. Bukareszt
  6. Porto
  7. Ryga
  8. Bratysława
  9. Moskwa
  10. Praga

W minionym roku to Kraków zajmował zaszczytne 2. miejsce w rankingu. W tym roku całkowicie wypadł z pierwszej dziesiątki, zajmując dopiero 13. miejsce.

Po drugiej stronie listy znalazły się najdroższe europejskie miasta. Jeśli chcesz dużo wydać podczas jesiennego urlopu, wybierz się do Amsterdamu, Oslo lub Rejkiawiku. Koszt dwóch nocy jesienią w tych miastach może się okazać zaskakująco wysoki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here