Oto najdroższe miasta świata 2022! Lepiej się tam nie wybieraj, bo zbankrutujesz

Wiele osób pracuje na międzynarodowych rynkach, wiele razy wyjeżdżając w różnego rodzaju delegacje lub pracując przez pewien czas zagranicą. Wysyłanie i utrzymywanie pracowników na międzynarodowych zleceniach jest ogromną odpowiedzialnością i trudnym zadaniem do zarządzania. Czołowa firma w tej branży – ECA International zajmująca się pomocą w zarządzaniu odszkodowaniami i świadczeniami dla pracowników międzynarodowych przemieszczających się po całym świecie na krótki, długi lub stały okres i zapewniając dane w zakresie oprogramowania, doradztwo i szkolenia przygotowała ranking miast, w których koszty utrzymania pracowników są najwyższe. Utworzono go na podstawie wyliczenia wydatków obejmujących 200 podstawowych produktów, potrzebnych do utrzymania pracownika zagranicą.

Hongkong utrzymał swoją pozycję najdroższego miasta na świecie. W ciągu ostatniego roku jego pozycja została wzmocniona wyższymi cenami i silniejszą walutą.

Chociaż Hongkong został dotknięty rosnącą globalną inflacją w mniejszym stopniu niż inne regionalne i globalne miasta w ubiegłym roku, nadal pozostaje najdroższy na świecie – powiedział Lee Quane, dyrektor regionalny ECA International na Azję.

ECA International od 50 lat prowadzi badania nad kosztami życia. Badania przeprowadzono w 490 lokalizacjach na całym świecie. Brano pod uwagę takie czynniki jak średnia cena podstawowych artykułów spożywczych (m.in. mleko, olej kuchenny), czynszu, koszty wynajmu mieszkania, transportu publicznego, a także wartość lokalnej waluty.

Oto 20 najdroższych miast świata 2022:

 1. Hongkong, Chiny
 2. Nowy Jork, USA
 3. Genewa, Szwajcaria
 4. Londyn, Wielka Brytania
 5. Tokio, Japonia
 6. Tel Awiw, Izrael
 7. Zurych, Szwajcaria
 8. Szanghaj, Chiny
 9. Kanton, Chiny
 10. Seul, Korea
 11. San Francisco, USA
 12. Shenzhen, Chiny
 13. Singapur
 14. Pekin, Chiny
 15. Jerozolima, Izrael
 16. Bern, Szwajcaria
 17. Yokohama, Japonia
 18. Kopenhaga, Dania
 19. Oslo, Norwegia
 20. Tajpej, Tajwan
Kamila Olejarz
Kamila Olejarz
Kulturoznawca z dziennikarską pasją. Zajmuje się wideofilmowaniem. Z wielką pasją i nieukrywaną przyjemnością robi też zdjęcia . Ma niesforną cechę, która nie pozwala jej siedzieć w miejscu. Ciągle myśli o miejscach, jakie mogłaby zobaczyć na świecie. Chętnie bierze udział w różnych projektach artystycznych. Lubi spędzać aktywnie czas. A poza pracą tańczy salsę kubańską.

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

423,089FaniLubię
27,865ObserwującyObserwuj
5,564ObserwującyObserwuj

Najnowsze