Nowa lokalizacja Airbnb. Można oszaleć na punkcie tej miejscówki i widoków z okna!

Na Airbnb można znaleźć coraz to ciekawsze lokalizacje. Tym razem oryginalny obiekt będzie dostępny już od 5 marca. Kolos robi wrażenie. Wielki słoń a raczej słonica tuż przy plaży z bajecznym widokiem na ocean to Lucy the Elephant. Ma swoją niesamowitą historię.

Wielki słoń przy plaży

Lucy the Elephant ma 139 lat i znajduje się w New Jersey. Jest starsza od Statuy Wolności i Wieży Eiffla i jest tu miejscową legendą. Powstała w 1881 roku. Zaprojektował ją agent nieruchomości James V. Lafferty. Po co? A po to, żeby ściągnąć tu turystów i potencjalnych kupców piaszczystych działek, które chciał sprzedawać. Lafferty zbudował też dwa inne słonie w innych miejscach, ale z całej trójki przetrwała tylko Lucy. Miała różne zadania. Była letnią rezydencją, hotelem, biurem, restauracją a dziś muzeum. W latach 60-tych była mocno zniszczona i została przeznaczona do rozbiórki. Jednak lokalna społeczność postanowiła ją uratować. Mieszkańcy założyli fundację Uratować Lucy i zebrali środki na odrestaurowanie budynku. W 1976 roku Lucy została wpisana do oficjalnego rejestru zabytków, zyskując tytuł National Historic Landmark.

Wyświetl ten post na Instagramie.

LUCY THE ELEPHANT: NOW LISTED ONLY ON AIRBNB!! You heard that right… for three nights only (March 17th, 18th & 19th), Lucy the Elephant will host three lucky guests each for a one-night stay in our favorite elephant. Lucy’s interior has been modeled after and decorated in the Victorian-era style of the early 20th century to resemble how it could have looked when she briefly served as summer vacation home in 1902. If you are interested in booking one of these unique stays INSIDE Lucy the Elephant, visit Airbnb.com/Lucy on March 5th and book Lucy for $138– the number of years she’s been gracing our NJ shore. #lucytheelephant #airbnb #onlyonairbnb #elephantbuilding #nationalhistoriclandmark #roadsideattraction #margatenj #margatehasmore #weirdnj #visitnj #doac #njhistorictrust #njhistoricalcommission #theonlyelephantintheroom

Post udostępniony przez Lucy the Elephant (@lucytheelephant)

Teraz niesamowita słonica przekształca się na chwilę w miejscówkę Airbnb, w której mogą nocować jednorazowo maksymalnie 2 osoby. Ale nie tylko jej wygląd zewnętrzny sprawia, że ​​chwile tam spędzone będą wyjątkowe. Wnętrze z epoki wiktoriańskiej sprawi, że chętni poczują się jakby podróżowali w czasie. Rezerwacji na noclegi w tym nietypowym miejscu będzie można dokonać już 5 marca. Pobyt dotyczy tylko 3 par i ścisłych dat od 17 do 19 marca. Kto pierwszy ten lepszy.

Fot. Pixabay
Kamila Olejarz
Kamila Olejarz
Kulturoznawca z dziennikarską pasją. Zajmuje się wideofilmowaniem. Z wielką pasją i nieukrywaną przyjemnością robi też zdjęcia . Ma niesforną cechę, która nie pozwala jej siedzieć w miejscu. Ciągle myśli o miejscach, jakie mogłaby zobaczyć na świecie. Chętnie bierze udział w różnych projektach artystycznych. Lubi spędzać aktywnie czas. A poza pracą tańczy salsę kubańską.

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

423,089FaniLubię
26,811ObserwującyObserwuj
5,564ObserwującyObserwuj

Najnowsze