Noce spędzone w tych hotelach zapamiętasz do końca życia!

Rynek hotelarski z roku na rok się rozrasta i coraz więcej ludzi dogłębnie szuka opinii na temat poszczególnych obiektów, aby ich pobyt był satysfakcjonujący. Właściciele hoteli z kolei nie chcąc zawieźć oczekiwań wczasowiczów stają na głowie, aby standardy ich ośrodków były jak najwyższe. Wybór hotelu zdaje się być bardzo ważny. Pokażemy Ci hotele, które zrobią na Tobie niesamowite wrażenie. A spędzone w nich noce zapamiętasz do końca życia. A może już w którymś z nich spałeś?

Attrap’Rêves, Francja

Każdy kocha bańki mydlane! A widok kapsułowego hotelu w formie przezroczystych baniek mydlanych położony na wschodnich przedmieściach Marsylii, we Francji na pewno potrafi zaskoczyć. Projektantem jest Francuz Pierre Stéphane. A wszystko w zgodzie z naturą.

Przykładowa kapsuła ma ok. 13 m średnicy. A w środku jest dość miejsca, aby poczuć się komfortowo. Bańki są całkiem przezroczyste, ale jeśli masz jakieś obiekcje, to znajdą się takie modele, które posiadają częściowo nieprzezroczyste okna. Tak abyś mógł zachować trochę prywatności. We wnętrzu utrzymany jest mikroklimat, który zapewniony jest przez dopływ świeżego powietrza za pomocą dmuchaw.

Każda bańka ma swój niepowtarzalny klimat, m.in.: Zen, Natura, Prestiż, 1001 nocy lub Szyk i Elegancja. Możesz wybrać wnętrze odpowiednie do Twoich upodobań.

Skylodge Adventure Suites, Peru

W tym przypadku też mowa o przezroczystych kapsułach, ale na wysokości 400 m. A to wszystko dla niezwykłych widoków, jakie gwarantuje spędzenie nocy w tej kapsule zawieszonej na skale. Hotel znajduje się w świętej Dolinie Inków. Żeby się tam dostać, trzeba się wspiąć po tym 400 m klifie. No to już niezła dawka adrenaliny z rana. Na szczycie na gości czeka, oprócz przepięknych widoków, poczęstunek i wino.

W szklanej gondoli zmieści się nawet 8 osób. Każda kapsuła posiada też szklaną łazienkę.

A jak wygląda zejście stamtąd? Też ciekawie, bo to zjazd na tyrolce.

Hotel na drzewie, Szwecja

TreeHotel to z kolei atrakcje noclegowe w Szwecji. Kto nie marzył w dzieciństwie o domku na drzewie? A takie marzenie można spełnić też w dorosłym życiu. Z tym, że teraz domki potrafią być kosmicznie i to dosłownie. Możesz spędzić tu noc np. w UFO. Chętny?

W Harads znajduje się 6 takich domów. Oczywiście każdy z nich jest dziełem świetnego architekta. Każdy z nich powstał także w zgodzie z naturą. Proekologiczne kwatery mają powierzchnię od 15 do 30 metrów kwadratowych i umieszczone są na sosnach, na wysokości od 4 do 6 m nad ziemią.

Każdy domek ma swój unikatowy charakter. Nocleg możesz wykupić np. w domku zwanym Mirrorcube, który z zewnątrz wygląda jak lustrzana kostka w której odbija się niebo i rosnące wokół drzewa. Do wyboru masz też rozciągniętą między drzewami futurystyczną chatkę przypominającą swoim wyglądem UFO.

Marina Bay Sands, Singapur

Marina Bay Sands w Singapurze robi wrażenie na każdym podróżniku i turyście. 3 wieżowce zwieńczone konstrukcją w kształcie łodzi. A tam infinity pool czyli bezkresny basen. Wszystko na wysokości 57. piętra.

Widok z basenu zapiera dech w piersiach. Oczywiście poza krawędzią basenu znajduje się zabezpieczenie i zbiornik odpływowy. Ale zobaczysz to dopiero po podpłynięciu do brzegu.

A sam hotel w swoich 3 wieżowcach oferuje 2 561 pokoi. A wśród nich znajdują się np. Apartamenty Prezydenckie o powierzchni 629 metrów kwadratowych każdy.

Hotel wchodzi w skład kompleksu wraz z kasynem, centrum handlowym, centrum kongresowym, muzeum nauki i sztuki i halą widowiskową.

Levin Iglut – hotel iglo, Finlandia

Polowanie na zorze polarną jest ulubionym zajęciem wielu. A co byś powiedział jakbyś mógł spędzić noc w hotelu w kształcie igloo i tam obserwować to niezwykłe zjawisko przyrody?

Firma Levin Iglut stworzyła w Laponii osiedle budynków przypominających igloo. Z przeszklonych obiektów rozciągają się przepiękne widoki na doliny. Warto zwrócić uwagę na to, że zima w tej okolicy trwa przez pół roku i zorza polarna jest dość częstym zjawiskiem. 

Do budowy domków wykorzystano specjalne okna, które nie pokrywają się mgłą, ani parą. W środku czeka Cię wygodne, regulowane łóżko. Zorzę możesz oglądać nie wychodząc spod ciepłej kołderki.

Do dyspozycji gości są dwa rodzaje domków, czyli Premium (dobry wybór dla dwóch osób) i Superior (wersja dla całych rodzin). Dostępne jest tu wifi, mała kuchenka, prysznic i toaleta.

Kamila Olejarz
Kamila Olejarz
Kulturoznawca z dziennikarską pasją. Zajmuje się wideofilmowaniem. Z wielką pasją i nieukrywaną przyjemnością robi też zdjęcia . Ma niesforną cechę, która nie pozwala jej siedzieć w miejscu. Ciągle myśli o miejscach, jakie mogłaby zobaczyć na świecie. Chętnie bierze udział w różnych projektach artystycznych. Lubi spędzać aktywnie czas. A poza pracą tańczy salsę kubańską.

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

423,089FaniLubię
27,036ObserwującyObserwuj
5,564ObserwującyObserwuj

Najnowsze