Najwięcej Koreańczyków, najdroższe bilety z Meksyku i inne zaskakujące statystyki z MŚ w Rosji

Mistrzostwa Świata w piłce nożnej zawsze przyciągają tłumy kibiców. Tegoroczne trwały od 14 czerwca do 15 lipca, a do Rosji postanowiło polecieć 600 000 kibiców z całego świata. To świetna  baza do zabawy w statystykę, co postanowił wykorzystać Skyscanner. 

Serwis stworzył raport dotyczący zachowania, sposobów podróżowania i wydawania pieniędzy przez kibiców z 83. krajów świata. Statystka potrafi być momentami intrygująca, a niektóre informacje wynikające z raportu potrafią zaskoczyć. 

Najwięcej Koreańczyków

Okazuje się, że najwięcej kibiców przyleciało do Rosji z Korei Południowej. Stanowili aż 13,4% wszystkich podróżnych. Tuż za nimi uplasowali się Niemcy (12,4%), Hiszpanie (5,2%) oraz Izraelczycy (5%). Co ciekawe, drużyna Izraela nie brała nawet udziału w mistrzostwach.

Najczęściej odwiedzanymi miastami w Rosji przez kibiców były Moskwa, Petersburg, Soczi, Kazan i Jekaterynburg. Średnio spędzili oni w tym kraju 17 dni i wydali na bilety lotnicze około 3000 zł. 

Ceny biletów lotniczych

Podróż do Rosji najwięcej pieniędzy kosztowała mieszkańców Meksyku. Bilety z ich kraju osiągały średnią cenę aż 7700 zł.  Równie drogo wyjazd na MŚ w Rosji kosztował Amerykanów (5700 zł). Z danych wynika również, że kibice najczęściej rezerwowali bilety z 80-dniowym wyprzedzeniem. Natomiast wg Skyscannera najtańsze bilety można było kupić 50 dni przed wylotem.

Największym zaskoczeniem Mistrzostw Świata w Rosji była liczba Chińczyków. Przyleciało ich aż 40 000, co jest naprawdę dużą liczbą, zważywszy że na poprzednich mistrzostwach w Brazylii pojawiło się ich zaledwie 4000.

Kolejne mistrzostwa już za 4 lata, kto wie, jak ciekawe statystyki przyniosą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here