Powoli rok 2018 truchta ku końcowi, a jak tam z kondycją Twoich podróżniczych postanowień na ten mijający rok? Udało się być wszędzie, gdzie 1 stycznia sobie obiecałeś? Jak to jest z Twoją podróżniczą listą? Dużo tam pozycji, których nie udało się mimo wszystko zobaczyć? Nie martw się! Świat na Ciebie dalej czeka, a 2019 rok będzie idealnym pretekstem do nowych podróży. A jeśli zastanawiasz się co dorzucić na swoją listę marzeń, to chętnie Ci podpowiemy. Posłuży do tego ranking Lonely Planet Best in Travel na najlepsze kierunki do odwiedzenia w 2019 roku! Na liście znalazł się nawet polski akcent. A czołówka na pewno Cię zaskoczy! Mamy nadzieję, że ranking Cię zainspiruje i już dziś zaczniesz myśleć o podróżach i planach na przyszły rok. Przed Tobą najlepsze kierunki podróży na 2019!

Poprzedni

10. Słowenia

Słowenia to świetny kierunek dla spragnionych aktywności na świeżym powietrzu. A widoki są tak niesamowite, że zapierają dech w piersiach. Biorąc pod uwagę fakt, że jest tu też o wiele taniej niż w innych alpejskich destynacjach, to warto wpisać ten kierunek na swoją podróżniczą listę. Znaczna część Alp Julijskich po stronie słoweńskiej objęta jest ochroną w ramach Triglavskiego Parku Narodowego.

Słowenia to też miejsce światowej klasy restauracji i winiarni oraz nieodkrytych małych miasteczek. Poruszanie się jest tu łatwe i tanie, a wiele tras kolejowych czy drogowych prowadzi przez spektakularne miejsca. W okresie letnim tłumy ciągną nad jeziora Bled i Bohinj. Ale Słowenia ma do zaoferowania o wiele więcej. Koniecznie sprawdź ten kierunek!


Słowenia
Artem Sapegin/ Unsplash
Poprzedni

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here