Wielki Mur Chiński, wieża Eiffla, koloseum w Rzymie, Statua Chrystusa Zbawiciela w Rio… Na całym świecie są dosłownie miliony atrakcji odwiedzanych przez turystów każdego roku. Niektóre z nich odbiegają nieco od standardów. Tym razem na tapet weźmiemy najbardziej obrzydliwe atrakcje na świecie. Uwaga! To nie jest artykuł dla ludzi wrażliwych.

Poprzedni

1. Ściana gum w Seattle

Ciężko uwierzyć, że takie miejsce stało się atrakcją turystyczną i przyciąga tysiące turystów. Co gorsze prowokuje ich również do robienia obrzydliwych i niehigienicznych rzeczy. O jakiej atrakcji mowa? To ściana gum w Seattle. Skąd w tym miejscu wzięły się miliony gum do żucia? Znane są różne wersje rozpoczęcia tego ohydnego procederu. Według jednej z nich naklejanie gum rozpoczęli aktorzy teatru, którzy naklejali je tu na szczęście. Inni twierdzą, że gumy zaczęli tu przyklejać ludzie oczekujący na wejście do teatru. W końcu wejście do teatru z gumą to wpadka, ale przyklejenie jej na elewacji teatru już nie…

Niezależnie od tego jak rozpoczęła się historia ściany gum w Seattle, faktem jest, że proceder ciężko jest już w tym momencie zatrzymać. Chociaż ściana była oczyszczana kilkakrotnie gumy wciąż wracają, a do Seattle ściągają tłumy po pamiątkowe zdjęcie pod ścianą teatru.


Najbardziej obrzydliwe atrakcje na świecie. Fot. evelynquek , flickr.com  (CC BY 2.0)
Poprzedni

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here