Miejsce, którego jeszcze nikt nie widział – Zakazane Miasto zostanie otwarte w całości

Po raz pierwszy w historii zamknięty fragment Zakazanego Miasta zostanie otwarty dla zwiedzających. 

Na 2020 rok planowane jest otwarcie nowego punktu turystycznego w Pekinie w Chinach. Będzie się on znajdował w Zakazanym Mieście, a konkretniej w Ogrodzie Qianlong. Po długotrwałej renowacji tego niezwykłego miejsca zostanie ono udostępnione wszystkim chętnym po raz pierwszy w historii. Zakazane Miasto jest historyczna perełką Pekinu. Zostało wpisane na listę UNESCO i aż do 1924 roku stanowiło miejsce zamieszkania władców Chin. 

Niegdyś Qialong był prywatnym ogrodem czwartego cesarza Chin z dynastii Qing. Powstał w latach 1771-1776 i jest fragmentem większego kompleksu wypoczynkowego, który składa się z dziedzińców, ogrodów i pawilonów. Został on zbudowany z okazji 60. rocznicy objęcia władzy przez cesarza. Zwiedzający będą mogli zobaczyć, jak odpoczywał władca, gdzie spał i jak wyglądał ówczesny wystrój wnętrz. Wewnątrz budynków znajdują się odrestaurowane dekoracje, malowidła i meble z okresu najbardziej ekstrawaganckiego podejścia do sztuki użytkowej w historii Chin.

Zakończenie renowacji i otwarcie ogrodu ma mieć miejsce w 2020 roku, czyli w 600. rocznicę powstania Zakazanego Miasta. Ze względu na niezwykłość tego obiektu, jego udostępnienie zwiedzającym jest olbrzymim wydarzeniem w Chinach, co może skutkować szybkim wykupieniem biletów. Wszyscy zainteresowani powinni rezerwować wejściówki z wyprzedzeniem.

Aleksandra Ryś
Aleksandra Ryś
Redaktor Tanie-Loty.pl, prowadzi również własnego bloga podróżniczego. Z wykształcenia polonistka, z zamiłowania globtroterka. Mistrzyni wyłapywania okazji i latania za grosze. W wolnym czasie planuje kolejne wojaże.

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

423,089FaniLubię
26,990ObserwującyObserwuj
5,564ObserwującyObserwuj

Najnowsze