Marzy Ci się dom na lato? W tych krajach będzie najtaniej!

Posiadanie domu wypoczynkowego idealnego na spędzanie wakacji czy ferii wydaje się być bardzo kuszącym rozwiązaniem. Nie trzeba martwić się rezerwacją miejsc w hotelu, a dom poza domem zawsze będzie na Ciebie czekał. Oczywiście główną przeszkodą zazwyczaj są pieniądze. Jednak są kraje, w których koszty zakupu nieruchomości są całkiem atrakcyjne, a lokalizacja ciekawa. Gdzie najtaniej można kupić dom letniskowy?

Portal homes.com przeanalizował dane z rynku nieruchomości 36 krajów (pomijając kraje tzw. trzeciego świata) i stworzył ranking państw, w których można najtaniej kupić swój drugi dom. Pod uwagę brane były ceny za metr kwadratowy oraz ile rocznie powinien zarabiać przyszły właściciel, by było go stać na zakup. 

Zgodnie z rankingiem domy wypoczynkowe najtaniej można kupić w Turcji. Cena za metr kwadratowy w uśrednieniu wynosi 69 dolarów (ok. 257 zł). Na drugim miejscu znalazły się Stany Zjednoczone, jednak tam rynek nieruchomości jest bardzo niejednolity i ceny ogromnie wahają się w zależności od lokalizacji. Na trzecim miejscu uplasował się Meksyk z ceną za metr kwadratowy wynoszącą 90 dolarów (335 zł).

Biorąc pod uwagę jedynie ceny, na kolejnych miejscach znalazły się Rosja i Łotwa. Pierwszą piątkę zamyka Grecja. Koszt metra kwadratowego domu wnosi tam w uśrednieniu 149 dolarów (555 zł). Już w pierwszej piątce na pewno znajdzie się kraj na tyle interesujący, by jeździć tam i wypoczywać. 

Na drugim krańcu szali znajdują się kraje z najdroższymi nieruchomościami. Nikogo zapewne nie zdziwi, że najwięcej trzeba będzie zapłacić za dom w Szwajcarii. Metr kwadratowy kosztuje tam średnio 967 dolarów (3600 zł), czyli ponad 10 razy więcej niż w Meksyku. Rzecz jasna na powyższy ranking należy patrzeć z przymróżeniem oka. Wystarczy spojrzeć na opisaną w nim średnią cenę za metr kwadratowy domu w Polsce. Wynosi ona 171 dolarów, czyli 636 zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here