Słowo fuji po japońsku oznacza wisterię (glicynię), czyli piękną roślinę z cudownymi kwiatami, która pnąc się po ukształtowanych przez człowieka konstrukcjach tworzy cudowne kolorowe tunele. Obecnie trwa właśnie pora kwitnienia fuji. Jest to zdarzenie porównywalne jedynie do hanami, czyli kwitnienia wiśni.

By podziwiać kolorowe fuji najlepiej jest się wybrać do parku Ashikaga, gdzie znajduje się aż 350 gatunków tej rośliny. Niektóre z krzaków mają po 150 lat! Podziwiać można również azalie, które kwitną w tym samym czasie. Festiwal oglądania glicynii rozpoczyna się 13 kwietnia i trwa do 19 maja. Wtedy wstęp na teren parku kosztuje od 900 do 1800 jenów dla dorosłych i między 500 a 900 jenów dla dzieci. Cena zależy od daty wejścia.

Od 19 kwietnia do 12 maja odwiedzający mogą podziwiać kwitnienie także w nocy. Tunele z roślin są wtedy specjalnie podświetlone i tworzą bardzo malowniczy widok. Przy okazji można także skosztować inspirowane wisterią słodycze i desery.

Innym miejscem idealnym do oglądania kwitnącej glicynii jest Kitakyushu, gdzie znajdują się ogrody Kawachi Fuji, w których również stworzono kolorowe tunele z giętkich łodyg wisterii. Czerwone, różowe, fioletowe i białe kwiaty zwisają kiściami nad głowami spacerowiczów. We wspomnianym parku jest aż 22 różnych rodzajów tej rośliny. Wejściówki trzeba rezerwować z wyprzedzeniem, ceny zaczynają się od 500 jenów za osobę.


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here