LOT świętuje stulecie odzyskania niepodległości. Zobacz jak

Embraer 175 o numerach SP-LIA to pierwszy samolot LOT-u, na którym zostało umieszczone logo Niepodległej wzorowane na odręcznym piśmie marszałka Józefa Piłsudskiego. Z okazji 100 lat od odzyskania niepodległości, takie okolicznościowe oznakowanie pojawi się na większości samolotów polskiego przewoźnika

100 lat niepodległości – LOT świętuje

W marcu informowaliśmy o pomyśle jednego z byłych polityków, by w 100 lat od odzyskania niepodległości przez Polskę przemalować samoloty narodowego przewoźnika na biało-czerwono.

Zobacz: Samoloty LOT-u będą biało-czerwone? Prezydent jest za

Ostatecznie maszyny PLL LOT zostaną oznakowane specjalnym logo. Na razie jeden z samolotów, embraer 175, obsłużył kilka tras z nowym napisem na boku: w tym na trasie Warszawa – Rzeszów – Warszawa. Logo Niepodległej znajduje się pod kabiną pilotów: w polskiej wersji – z napisem Stulecie odzyskania Niepodległości, a w wersji angielskiej The Centenary of Regaining Independence.

Rafał Milczarski, prezes LOT-u:

Logo Niepodległej, które jest symbolem krajowych i zagranicznych obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości, pojawi się na większości samolotów floty dalekiego, średniego i krótkiego zasięgu, a konkretnie na Boeingach i Embraerach wszystkich typów używanych przez LOT. Cieszę się, że możemy brać udział w promowaniu pozytywnego patriotyzmu

Logo Niepodległej jest inspirowane listem Józefa Piłsudskiego: spośród jego rękopisów wybrano fragmenty, zawierające słowa „niepodległa” i „niepodległość”. Wyrazy te zostały potem poddane obróbce cyfrowej, a następnie po konsultacji grafologicznej udało się uzyskać unikatowy cyfrowo odświeżony znak słowno-graficzny.

logo niepodległa na samolocie PLL LOT w 100 lat od odzyskania niepodległości
Fot. PLL LOT

Oprócz logo Niepodległej, pod kabiną pilotów LOT planuje specjalne biało-czerwone malowanie na swoich dwóch najnowszych samolotach. Będą to szerokokadłubowy boeing 787-9, dreamliner i boeing 737 MAX 8.

LOT ma dziś w swojej flocie 52 samoloty pasażerskie. Pod koniec marca w barwach LOT-u zaczął latać dreamliner B787-9, który jest największym dotychczas samolotem przewoźnika. Jeszcze w tym roku do floty LOT-u dołączy 11 kolejnych maszyn: dwa następne B787-9, trzy B737 MAX 8 i sześć embraerów 195.

Źródło: PLL LOT

Weronika Skupin
Weronika Skupin
Redaktor Tanie-Loty.com.pl i redaktor serwisu PolskaZachwyca.pl. Z pasją odkrywa i opisuje kolejne piękne miejsca na świecie i w Polsce. Częściej wybiera plecak, hostel i eskapady w nieznane miejsca, niż walizkę, hotel i zorganizowane wycieczki. Wieloletnia dziennikarka prasowa. Jest saunamistrzem i startuje w zawodach saunowych. Odpręża się czytając książki, w wolnych chwilach biega. Uwielbia gry planszowe.

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

423,089FaniLubię
30,806ObserwującyObserwuj
5,564ObserwującyObserwuj

Najnowsze