Halloween w Danii, czyli nawet Lego może straszyć

Z okazji Święta Zmarłych Dania zmieni się w idealne miejsce do wypoczynku. Park rozrywki Legoland zostanie udekorowany w iście halloweenowym stylu, w Givskud ZOO pojawią się trujące zwierzęta, a w miasteczkach Vejle, Vejen i Lillebælt odbędą się huczne i kolorowe parady, imprezy i festyny.

Od 7 października do 4 listopada Legoland zmieni się nie do poznania! Pojawią się specjalnie podświetlone dynie, pajęczyny, pająki, kościotrupy, czarownice i mnóstwo innych halloweenowych atrakcji, które stworzą niesamowicie groźną atmosferę. Gdy zapadnie zmrok, dzieci będą mogły wziąć rodziców za rękę i udać się na spotkanie przerażających, aczkolwiek całkowicie przyjaznych stworzeń oraz wziąć udział w zabawie Klocek lub psikus (z ang. Brick or Treat). Dla najodważniejszych są przewidziane niespodzianki.

budynek z klocków lego w pajęczynie
Fot. Materiały prasowe

Maluchy będą mogły także wejść do ogromnej dyni zbudowanej z ponad 100 000 klocków LEGO lub udać się na ekscytującą przejażdżkę w nawiedzonym przez duchy domu. Od 15 do 21 października Legoland będzie czynny do godz. 21.00, a każdy dzień zakończy się pokazem spektakularnych fajerwerków.

Dodatkowe atrakcje Halloween w Danii

Oprócz Legolandu warto odwiedzić także ZOO Givskud. To połączenie tradycyjnego zoo i parku safari. Na 65 hektarach żyje tam około 700 zwierząt z Azji, Afryki, Ameryki Północnej i Południowej, reprezentujących 60 gatunków. Tej jesieni dzieci i rodzice będą mogli zobaczyć wiele trujących duńskich zwierząt np. lokalną tarantulę. Givskud ZOO, podobnie jak LEGOLAND, będzie udekorowane jak na Halloween przystało m.in. dyniami i pająkami, a w chatce nosorożców zostanie rozpalony kominek, aby dawać ciepło gościom, którzy zechcą wyciąć własną lampkę z dyni i zabrać ją do domu. Nie obędzie się także bez malowania buziek na podobieństwo super jadowitych zwierząt. Goście będą mogli także zbudować i malować swojego pająka oraz wykonać łapacza snów z pająkami i wstęgami.

lwy bawiące się dyniami
Fot. Materiały prasowe

Halloweenowa parada w Vejle

W poniedziałek 15 października w uroczym miasteczku Vejle rozpocznie się święto Halloween z mnóstwem aktywności dla dzieci i wszystkich dziecięcych dusz. Wielki finał odbędzie się w weekend 26-27 października, kiedy to kolorowa, halloweenowa parada przejdzie przez miasto, nawiązując do jego tradycji i lokalnych historii. Będzie to świetna zabawa dla dzieci w każdym wieku.

parada halloweenowa
Fot. Materiały prasowe

Halloweenowa zabawa w Lillebælt

Czy w bibliotece może straszyć? Jak najbardziej! W bibliotece w Lillebælt odbędzie się halloweenowe party, podczas którego goście będą mogli grać w kręgle, udać się na poszukiwanie szkieletów i odwiedzić laboratorium czarownicy. Zostanie także otwarty Bank krwi, by dzieci i dorośli nabrali sił, pijąc kawę, eliksiry czarownic i podjadając przekąski. Dodatkowo każdego dnia będzie wybierane dziecko w najpiękniejszym stroju.

parada halloweenowa
Fot. Materiały prasowe

Źródło: materiały prasowe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here