Dlaczego w samolotach są popielniczki, pomimo zakazu palenia? Odpowiedź Was zaskoczy!

Za palenie papierosów w samolocie mogą grozić surowe kary. Wszystko zależy od zasad linii lotniczej oraz destynacji podróżniczej danego pasażera, ale zakaz palenia to raczej standard. Tylko dlaczego w samolotach są popielniczki? Spieszymy z odpowiedzią na to nurtujące wielu pytanie.

Surowy zakaz palenia w samolotach

Pierwsze próby walki z uciążliwym dymem tytoniowym w samolotach podjęto w latach 80. Początkowo rozdzielano pasażerów palących od niepalących. W 1990 roku amerykańskie linie lotnicze wprowadziły całkowity zakaz palenia, który szybko rozprzestrzenił się na cały świat. A jednak, gdy w czasie lotu odwiedzimy pokładową toaletę naszym oczom nie umknie zainstalowana tam popielniczka. Iskra nadziei dla palacza, pytania pojawiające się w myślach osoby niepalącej.

Dlaczego w samolotach są popielniczki

Na ten temat powstało wiele teorii. Jedni sądzą, że popielniczka została zamontowana jeszcze przed wprowadzeniem zakazu palenia, inni, że zakaz obowiązuje tylko w trakcie lotu. Jak jest w rzeczywistości?

Okazuje się, że jest to wymóg bezpieczeństwa amerykańskiej Federacji Lotnictwa. Popielniczki montowane są celowo ze względu na osoby, które pomimo zakazu podejmą próbę zapalenia papierosa w toalecie. Gdyby niedopałek trafił do kosza na śmieci, mogłoby to spowodować poważną katastrofę. Urzędnicy woleli zachować ostrożność, co nie znaczy, że ktokolwiek powinien korzystać z zamontowanej w toalecie popielniczki.

1 KOMENTARZ
  1. Nie widziałem już od dawna żadnych popielniczki ani w kabinie ani w toalecie i jest to oczywiste,bo pomoc,gdy niedopalek wróżka wrzucić do toalety,skąd natychmiast zniknie bez sladu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here