Alkohol w samolocie nie wszystkim kojarzy się pozytywnie. Zwłaszcza w nadmiarze. Jednak w umiarkowanej ilości i wysokiej jakości może stanowić prawdziwy rarytas. Można się o tym przekonać w samolotach linii Emirates.

Degustacja wina w samolocie? Czemu nie! Linie Emirates wprowadziły Emirates Vintage Collection – ofertę wybornych win ze swojej piwniczki w Burgundii przechowywanych w niej nawet 15 lat. W tym roku pojawią się cztery rodzaje ekskluzywnych win: Château Cheval Blanc 2004, Château Haut Brion 2004, Château Mouton Rothschild 2001 i Château Margaux 1998.

Niestety, ze względu na ograniczoną dostępność będą one serwowane w klasie pierwszej na wybranych trasach przez ograniczony czas. Ale przecież kto bogatemu zabroni.

cztery butelki wina na białym tle
Fot. Emirates

Od 2006 roku linie Emirates kupują wina w celu długoterminowego przechowywania, często na rynku pierwotnym (en primeur) lub gdy znajdują się jeszcze w beczkach. Emirates Vintage Collection tworzą najbardziej prestiżowe spośród nich – wina rzadkie i trudne do pozyskania.

Joost Heymeijer, Senior Vice President, Catering Emirates, powiedział:

Dotarliśmy bezpośrednio do producentów, wybraliśmy roczniki, a następnie przechowywaliśmy je nawet 15 lat w naszej piwniczce w Burgundii zanim uznaliśmy, że możemy zacząć je podawać. Wymagało to ogromu cierpliwości, inwestycji i długofalowego planowania. Zawsze chcieliśmy zaskakiwać i zachwycać naszych klientów, a ta oferta będzie dla nich prawdziwą okazją.

Cztery wina z kolekcji będą wprowadzane stopniowo w ciągu roku na różnych trasach w Europie, obu Amerykach, Azji i Australii. Oferta stanowi wyraz nieustannych inwestycji Emirates w wina z Bordeaux, podstawę karty win przewoźnika. Tylko w ubiegłym roku linie kupiły wina i szampany we Francji o łącznej wartości 56 mln dolarów.

Od 2006 roku przewoźnik zainwestował 780 mln dolarów w wina z całego świata, chcąc dostarczyć niezrównanych wrażeń kulinarnych na pokładzie. Obecnie linie mogą poszczycić się światowej klasy ofertą przeszło 80 wybornych win i szampanów podawanych codziennie na pokładzie samolotów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here