Zwiedzanie muzeów nie musi być nudne, zwłaszcza kiedy po długim chodzeniu wśród wielkich kadzi można skosztować dobrego zimnego piwa. Browary w Europie to nowoczesne ekspozycje multimedialne, gdzie można dowiedzieć się wiele o produkcji tego najpopularniejszego niegdyś napoju, który piło się na odkażenie żołądka.

Poprzedni

1. Guinness Storehouse

W Guinness Storehouse można poznać historię najsłynniejszego browaru w Dublinie i całej Irlandii. Bilety trzeba rezerwować przez internet, a mimo to w kolejce do wejścia czeka się czasami pół godziny. W Muzeum Browaru Guinness nie tylko można dowiedzieć się czegoś przydatnego o produkcji piwa, ale i pośmiać.

Trzeba przyznać, że Irlandczycy wiedzą, jak urządzać takie miejsca z humorem. Materiałów jest mnóstwo, bo inne browary w Europie nie mają tak zabawnych reklam. Gdzie indziej można zobaczyć wielką rybę na rowerze z podpisem: A Woman Needs A Man, Like A Fish Needs A Bicycle!?

Warto podczas wizyty w Dublinie nalać własnoręcznie swoją własną pintę Guinnessa według ściśle opisanych reguł i zdobyć odpowiedni certyfikat. Bilety do Guinness Storehouse kosztują od 18,50 euro. Co ciekawe do muzeum tego browaru mogą wchodzić dzieci, te do 13 roku życia nawet za darmo.

Zobacz tanie loty do Dublina


guinness storehouse dublin
Guinness Storehouse. Fot. Pixabay
Poprzedni

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here