Aż trzy miasta znalazły się na najwyższym miejscu na podium najdroższych do życia miast na świecie. Choć w czasach pandemii mało kto myśli o przeprowadzce, to jednak warto zerknąć, gdzie najwięcej się obecnie płaci za mieszkanie, jedzenie i usługi. #zostańwdomu nabiera zupełnie nowego znaczenia.

Najwięcej za możliwość mieszkania w swoim mieście muszą zapłacić mieszkańcy aż trzech lokalizacji: Singapuru, Hong Kongu i Osaki. Japońskie miasto wyprzedziło tym samym Paryż, który spadł na piąte miejsce w porównaniu z rokiem poprzednim. Tym samym szczyt listy został zajęty przez kraje azjatyckie, jak wynika z Economist Intelligence Unit’s 2020 Worldwide Cost of Living Survey.

Oprócz Paryża w pierwszej dziesiątce najdroższych miast na świecie znalazło się jeszcze kilka miejsc z Europy. Jednym z nich jest Zurych (5 miejsce ex aequo z Paryżem), kolejnym również szwajcarskie miasto – Genewa (10 miejsce). W porównaniu z zeszłym rokiem aż 37 miast z naszego kontynentu spadło na dalsze miejsca. Za to miasta z Azji stały się zdecydowanie droższe.

Za rok zostanie opublikowany podobny raport. Zobaczymy jak wiele się wtedy zmieni. Ale w roku 2020 najdroższymi miastami do życia są:

Poprzedni

1. Singapur – 1. miejsce

Singapur to niezwykłe miejsce na ziemi. Tu już samo lotnisko zapiera dech w piersiach. Dysponuje takimi atrakcjami jak basen na dachu, otwartym 24 godziny na dobę kinem, motylarnią, spa oraz (tak!) lasem tropikalnym. Kiedy lotnisko Changi chce uruchomić jakąś nową atrakcję, musi się naprawdę starać, by przebić swoje poprzednie już istniejące pomysły. Taki właśnie jest Rain Vortex, czyli najwyższy wodospad znajdujący się wewnątrz budynku.

Fot. Yu Kato/ Unsplash
Poprzedni

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here