Marzy Ci się praca zdalna? W tych krajach będzie najtaniej!

Praca zdalna staje coraz bardziej popularnym rozwiązaniem wśród miłośników podróży. Nie każdy przecież dobrze odnajduje się w warunkach biurowych, spędzając czas tylko w jednym miejscu. Niektórzy wolą zabrać pracę ze sobą i wykonywać ją jeżdżąc po świecie. Zanim jednak zdecydujesz się zmienić pracę na zdalną, zobacz które kraje są najlepsze dla cyfrowych nomadów.

Coroczne badania kosztów życia przeprowadza firma Mercer. Porównywanych jest 375 miast z całego świata, a następnie są one umieszczane w specjalnym rankingu. Do porównywania wykorzystywane są dane dotyczące ponad 200 elementów, takich jak koszty wynajmu, transportu, jedzenia i ubrań. Pełen ranking znajdziesz tutaj.

Najtańsze miasta dla cyfrowych nomadów mogą okazać się sporym zaskoczeniem. Na pierwszym miejscu znalazł się Taszkient w Uzbekistanie. Tuż za nim uplasowała się stolica Tunezji – Tunis, a pierwszą trójkę zamyka Biszkek w Kirgistanie.

Najtańsze miasta dla cyfrowych nomadów

 1. Taszkient, Uzbekistan,
 2. Tunis, Tunezja,
 3. Biszkek, Kirgistan,
 4. Bandżul, Gambia,
 5. Karaczi, Pakistan,
 6. Blantyre, Malawi,
 7. Tbilisi, Gruzja,
 8. Mińsk, Białoruś,
 9. Tegucigalpa, Honduras,
 10. Managua, Nikaragua.

Na drugim krańcu rankingu znalazły się miasta o najwyższych kosztach życia. Nadal dominuje w tej kwestii Azja, zajmując 4 z 5 pierwszych miejsc. Najdroższy do życia jest Hong Kong, następnie Tokio, Singapur i Seul. W pierwszej piątce znalazło się jedno europejskie miasto, a mianowicie Zurych. W pierwszej dziesiątce najdroższych miast znalazł się jeszcze jeden europejski rodzynek, również ze Szwajcarii – Berno.

Najdroższe miasta dla cyfrowych nomadów:

 1. Hong Kong,
 2. Tokio, Japonia,
 3. Zurych, Szwajcaria,
 4. Singapur,
 5. Seul, Korea Południowa,
 6. Luanda, Angola,
 7. Szanghaj, Chiny,
 8. Ndjamena, Czad,
 9. Pekin, Chiny,
 10. Berno, Szwajcaria.

 

Aleksandra Ryś
Redaktor Tanie-Loty.pl, prowadzi również własnego bloga podróżniczego. Z wykształcenia polonistka, z zamiłowania globtroterka. Mistrzyni wyłapywania okazji i latania za grosze. W wolnym czasie planuje kolejne wojaże.

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

423,089FaniLubię
24,237ObserwującyObserwuj
5,564ObserwującyObserwuj

Najnowsze