Zawiodłeś się na Airbnb? Będzie lepiej! Platforma obiecuje sprawdzić wszystkie 7 mln ofert

Pewnie podczas swoich podróży korzystałeś już choć raz z portalu Airbnb. W ostatnim czasie coraz więcej osób wypowiadało się krytycznie na temat jakości lokali ogłaszających się na tej platformie lub oszustw za jej pośrednictwem. W związku z tym Airbnb ogłosiło, że zobowiązuje się do zweryfikowania wszystkich 7 000 000 swoich ofert do grudnia przyszłego roku.

Airbnb sprawdzi wszystkich swoich ogłoszeniodawców

Airbnb chce poprawić stopień bezpieczeństwa i jakości ofert znajdujących się na portalu. Firma ma już gotowy system do weryfikacji. Nieruchomości zostaną przebadane pod każdym możliwym kątem. Sprawdzana będzie zgodność zdjęć z rzeczywistością, adresy i podstawowe informacje na temat nieruchomości. Zostanie uruchomiona także telefoniczna linia pomocy dla sąsiadów, mieszkających w pobliżu lokali znajdujących się na platformie. Będą oni mogli zgłaszać niepokojące sytuacje.

Od 15 grudnia Airbnb będzie dokonywało zwrotów lub zmiany rezerwacji gości na inną listę, jeśli ich rezerwacje nie spełniają standardów firmy.

Brian Chesky, CEO Airbnb powiedział:

Dołożymy wszelkich starań, abyśmy mogli z pełną odpowiedzialnością stać za każdym pojedynczym wpisem, czy też każdą lokalizacją. To najbardziej znacząca zmiana przeprowadzona przez Airbnb od czasu powstania portalu 11 lat temu. Ludzie muszą ufać naszej społeczności i muszą wiedzieć, że gdy coś pójdzie nie tak, Airbnb jest do ich dyspozycji.

Jeszcze nie są znane szczegóły co do tego, w jaki sposób firma będzie weryfikować listę. Wkrótce pojawi się więcej informacji.

1 KOMENTARZ

  1. Airbnb.com to oszuści. Przestrzegam przed korzystaniem z usług tej firmy – nigdy nie masz pewności, czy wykupiony nocleg dojdzie do skutku. Mnie to właśnie spotkało w Rzymie. Firma umywa ręce od odpowiedzialności, poza zwróceniem kasy, i obiecywaniem pomocy, nic nie zrobili w mojej sprawie. Unikajcie Airbnb.com.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here