Wystartowało połączenie z Gdańska do Dominikany!

Gdańsk może od dzisiaj pochwalić się bezpośrednim połączeniem do Dominikany! Pierwsi pasażerowie polecieli na egzotyczne wakacje z biurem podróży Rainbow.

„Początek bezpośrednich lotów z Gdańska to otwarcie nowej ery. To dla nas i dla naszych pasażerów zupełnie nowy rozdział. Mamy nadzieję, że Rainbow, a także inni touroperatorzy będą rozwijać tę ofertę. Mieszkańcy Pomorza i całej północnej Polski chcą także jesienią i zimą latać na wakacje do odległych ciepłych krajów i chcą latać bezpośrednio
z Gdańska. To się dzisiaj stało możliwe”
– powiedział Tomasz Kloskowski prezes Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy.

„Jestem pewien, że ta chwila będzie zapamiętana na długo. Otóż nadszedł dzień, w którym wszyscy możemy cieszyć się z faktu, że z tak ważnego portu lotniczego, jakim bez wątpienia jest Port Lotniczy Gdańsk, historycznie pierwszy raz klienci Rainbow lecą bezpośrednio, czyli bez przesiadek i międzylądowań i do tego w komfortowych warunkach Dreamlinerem do egzotycznej i dalekiej Dominikany. Klienci chcący wylecieć z Gdańska na wakacje z Rainbow, do tej pory mieli do wyboru ofertę głównie bliskich kierunków wakacyjnych na lato, np. Grecję, Turcję, Tunezję, Egipt czy Bułgarię, natomiast zimą Egipt czy Wyspy Kanaryjskie. Od teraz zyskują szerszy wybór i aby cieszyć się plażami Dominikany nie muszą jeździć na lotniska znajdujące się w innych miastach. To również odzwierciedla naszą misję, czyli przybliżanie egzotyki tak bardzo, jak to jest możliwe oraz pozycję „Króla Egzotyki” – powiedział Maciej Szczechura członek zarządu Rainbow.

Pierwsi pasażerowie wystartowali dziś z Gdańska do Dominikany około godziny 13.25.

Połączenie do Puerto Plata, największego miasta północnego wybrzeża Dominikany będzie obsługiwane raz w tygodniu, wyloty w poniedziałki, a powroty we wtorki.

Lot jest obsługiwany przez PLL LOT samolotami Boeing 787-8 Dreamliner.

Anna
Anna
Z Tanimi Lotami związana od 2010 roku. Pasjonuje się dobrą kuchnią i uwielbia wyszukiwać tanie loty. Kocha polskie morze i ma słabość do włoskiej pizzy.

Zobacz też

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

427,346FaniLubię
33,449ObserwującyObserwuj
5,711ObserwującyObserwuj

Zobacz też