Popularna wyspa Boracay od kwietnia zostanie zamknięta dla turystów. Rząd Filipin ogłosił wielkie sprzątanie, by oczyścić wyspę i przywrócić ją do oryginalnego stanu.

Problem z zanieczyszczeniem Boracay

Głównym powodem, dla którego zdecydowano się na zamknięcie wyspy są problemy dotyczące systemu kanalizacyjnego, ścieków i śmieci. Zgodnie z informacjami opublikowanymi w Philippine Star, filipiński minister ochrony środowiska Roy Cimatu zaaprobował program budowy oczyszczalni ścieków, systemu kanalizacji oraz miejsc utylizacji śmieci na Boracay. Do tej pory z problemem odpadów radzono tam sobie prowizorycznie.

Jak długo wyspa będzie zamknięta?

Według założeń oczyszczanie wyspy i modernizacja jej infrastruktury ma potrwać pół roku. Władze mają nadzieję, że to działanie wpłynie na polepszenie warunków życia mieszkańców, przyciągnie jeszcze większą liczbę turystów i wpłynie na zrównoważony rozwój wyspy.

Boracay to niewielka wyspa mająca zaledwie 7 km długości. Posiada przepiękną, czterokilometrową białą plażę. Według oficjalnych danych wyspę odwiedza rocznie milion turystów.

Poprzedni artykułPełna siatka połączeń FlixBusa bezpośrednio z lotniska we Wrocławiu!
Następny artykułRodzina dotarła do USA, pies i kot zostały w Niemczech
blank
Redaktor Tanie-Loty.pl, prowadzi również własnego bloga podróżniczego. Z wykształcenia polonistka, z zamiłowania globtroterka. Mistrzyni wyłapywania okazji i latania za grosze. W wolnym czasie planuje kolejne wojaże.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here